‌مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان میامی از اتمام کار مرمت و ساماندهی کاروانسرای تاریخی صدرآباد میامی خبر داد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۰۶ - ۱۲:۳۵ کد خبر : 7042

‌به گزارش راه مردم به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان «سیدمحمدصادق رضویان» بااعلام این خبر افزود: در این مرحله از مرمت کار اجرای کاهگل حفاظتی، شمع‌گذاری زیر تاق‌ها و تویزه‌ها، پی‌بندی و استحکام بخشی، مرمت کامل برج شرقی، دوغاب ریزی گچ و اجرای بند کشی و آجر فرش کف انجام شد.

وی با اشاره به اینکه صدرآباد از جمله کاروانسراهای دوره صفوی است که در محور تهران – مشهد قرار دارد، تصریح کرد: این کاروانسرا مستطیل شکل، از نوع کاروانسراهای چهار ایوانی است.

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان میامی مساحت این کاروانسرای تاریخی را بالغ بر سه هزار و ۵۰۰ متر مربع اعلام و خاطرنشان کرد: کاروانسرای تاریخی صدرآباد در کیلومتر ۸۰ محور میامی – مشهد قرار دارد.

رضویان افزود: در چهار گوشه کاروانسرا چهار برج وجود دارد و در جداره خارجی دیواره ضلع شمالی نیز ۱۲ رواق برای اسکان موقت تعبیه شده است‌.

وی با بیان اینکه از جمله تزئینات این بنا آجرکاری‌های سقف دالان ورودی است، گفت: این کاروانسرا بر اثر نزولات جوی و بی توجهی نسبت به مرمت و نگهداری آن در سال‌های گذشته آسیب‌های فراوانی دیده بود‌.

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان میامی افزود: ‌این کاروانسرا قابلیت احیاء و سرمایه‌گذاری در بخش خدمات رفاهی بین راهی و جاده‌ای را دارد‌.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار