دقایقی اندک به پایان مانده بود میلیون‌ها ایرانی دل در دلشان نبود، عقربه‌های ساعت “انریکه کاسرس” داور پاراگوئه‌ای به ثانیه‌های پایانی نزدیک می‌شد، توپ به طارمی می‌رسد، شماره ۱۷ یوزهای ایرانی در مقابل خود تنها پاتریسیو و دروازه را می‌بیند اما ضربه با اختلافی اندک به خارج می‌رود؛ آه و افسوس چشمان ستاره این روزهای فوتبال بوشهر را فرامی‌گیرد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۰۶ - ۱۲:۳۰ کد خبر : 7033

طارمی

‌به گزارش راه مردم در روزهای گرم و شرجی بوشهر، عشقش این بود که با توپ پلاستیکی‌اش، کوچه‌پس‌کوچه‌ها را طی کند و به‌واسطه علاقه‌اش به فوتبال و به امید رقم زدن آینده‌ای خوب، گرما را دریبل بزند. به گفته خودش بچه‌محل‌هایش صیاد شده‌اند و او فوتبالیست، چرا که در محله‌ای که او بزرگ‌شده، غالب مردم شغلشان صیادی است.

“مهدی طارمی” بازیکنی که برخلاف تمامی انتقادات و حواشی در فصل گذشته با رفتن به قطر بار دیگر خود را احیا کرد و توانست در جام جهانی در زمره پنج بازیکن برتر ملی پوشان کشورمان لقب بگیرد.

فوتبال اش را از شش‌سالگی زیر نظر پدر در مدرسه فوتبال صداوسیما شروع کرد، اما به‌صورت حرفه‌ای فوتبال را از جوانان برق بوشهر در سن ۱۰ سالگی شروع کرد.

بعد از چندین سال حضور در رده جوانان چند تیم باشگاهی به تیم ایرانجوان بوشهر دعوت شد و یک سال بعد به بزرگ‌سالان این تیم رفت، در سال ۸۹ به‌صورت قرضی به شاهین بوشهر پیوست، دو سال بعد دوباره به ایران جوان برگشت و تا سال ۹۳ در این تیم حضور داشت و بازی‌های درخشانی را انجام داد اما در نهایت این تیم نتوانست به لیگ برتر صعود کند.

در زمان حضور علی دایی در پرسپولیس در سال ۹۳ دو نفر از مشاوران و نزدیکان دایی مجموعه‌ای ۲۰ نفری از بازیکنان موردنظرشان در لیگ یک و حتی لیگ ۲ را به دایی معرفی کردند که یکی از آن‌ها طارمی بود، دایی نیز از مشاورانش خواست بازی‌های او را زیر نظر بگیرند و مذاکره با خود بازیکن هم به پایان فصل موکول شد.

ظهر سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ طارمی به همراه وکیلش به دفتر باشگاه پرسپولیس رفت، دایی و رحیمی حرف‌هایشان را زدند و جالب اینکه حرفی از پول به میان نیامد، طارمی قرارداد دوساله‌اش را سفید بست و نوشتن مبلغ را به خود دایی و رحیمی سپرد و به‌قول‌معروف به آن‌ها دست یا علی داد تا زندگی طارمی وارد فاز جدیدی شود و امروز شاهد حضورش در جام جهانی باشیم.

پدر مهدی طارمی ، افزود: بنده خود سال‌ها فوتبالیست و مربی بوده و به‌خوبی شرایط فرزندم را درک می‌کنم.

علیرضا طارمی با بیان اینکه در زمان تماشای مسابقات تیم ملی در جام جهانی از هیجان خاصی برخوردار بودم، اضافه کرد: دیدارهای تیم ملی را به همراه همسرم و دختر و پسرم تماشا می‌کردیم و تب فوتبال بیشتر از همیشه خانه‌مان را فراگرفته بود.

وی با اشاره به اینکه پس از هر بازی که به بیرون می‌رفتم یا در تمرینات پیشکسوتان حاضر می‌شدم همگی بابت عملکرد پسرم و سایر ملی پوشان تبریک می‌گفتند، اضافه کرد: مردم از عملکرد ملی پوشان در جام جهانی رضایت دارند و از حمایت‌ها و تبریک‌ها و شادمانی‌شان مشخص است که تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ موفق بوده است.

طارمی با بیان اینکه قرار است مهدی به‌زودی به بوشهر بیاید و به‌طور حتم همشهریانش همچون گذشته به استقبالش خواهند آمد، اضافه کرد: مهدی برای رسیدن به این موقعیت تلاش بسیاری کرده است و به‌طور حتم مزد زحماتی را می‌بیند که برای آن بسیار سختی‌ کشیده است.

وی با انتقاد از کارشناسان تلویزیونی که از عدم گذراندن اصول آکادمی از سوی بازیکنان تیم ملی سخن گفتند، عنوان کرد: مهدی از دوران کوچکی به‌صورت اصولی تمامی مقاطع را طی کرده و از مدرسه فوتبال کارش را آغاز کرد و در تمامی مراحل نونهالان، نوجوانان، جوانان تا بزرگسالان را به‌صورت فنی و آکادمی طی کرده و سپس راهی تیم ملی شده است.

پدر مهدی طارمی ادامه داد: مهدی در زمان عضویت در تیم ملی دانش‌آموزی راهی ترکیه شد و در حضور تیم‌هایی همچون برزیل و آلمان توانست دومین گلزن مسابقات شود اما در سایر سال‌ها به دلیل عدم لیاقت مربیان و زد و بندهای فوتبالی نتوانست راهی تیم‌های ملی رده سنی شود.

وی با بیان اینکه مهدی همواره طی سال‌ها لیاقت عضویت در تیم‌های ملی رده سنی کشورمان را داشت، افزود: پسرم همواره خود را خادم مردم دانسته و از جان خود برای تیم ملی و پرچم کشورش گذاشت تا در مسابقات جام جهانی سربلند باشد.

این بازیکن و مربی پیشکسوت بوشهری با اشاره به اینکه رفتن مهدی به قطر برای کاهش فشار بود، ادامه داد: پسرم با برنامه و بر روی اصول پا به قطر گذاشت و همان‌طور که دید در جام جهانی برخلاف نظرات برخی افراد توانست در سطح آمادگی بالایی ظاهر شود.

وی با بیان اینکه همواره آرزوی پسرم و بنده حضور مهدی طارمی در لالیگای اسپانیا است، خاطرنشان کرد: اگر به مهدی پیشنهاد اروپایی برسد به‌طور حتم راهی اروپا می‌شود و در غیر این صورت به‌احتمال‌زیاد به بازی در لیگ قطر ادامه می‌دهد.

وی در پایان از ابراز احساسات مردم و حمایت‌هایشان تشکر کرد و گفت: به‌طور حتم تمامی ملی پوشان در دیدارهای جام جهانی به عشق مردم و سرزمینشان از جان‌ودل مایه گذاشتند.

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار