مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران از ادامه فعالیت های اجرایی احداث بوستان بانوان لویزان (به عنوان پنجمین بوستان ویژه بانوان) و بهره برداری از این فضا در آینده ای نزدیک خبر داد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۱۴:۲۲ کد خبر : 70244

به گزارش راه مردم، علی محمد مختاری با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران طی ۴ ماه گذشته اظهار کرد: برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه، تجهیزات پارکی و صنایع وابسته با حضور بیش از ۲۶۰ تولیدکننده داخلی در زمینه گل و گیاه، تجهیزات پارکی و صنایع وابسته و بیش از ۱۷ شرکت خارجی و نمایندگان آن ها در اردیبهشت ماه سال جاری از جمله این اقدامات بود.

وی با اشاره به راه اندازی کاروان گل نوروزی و کاروان گل هفدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه با هدف ایجاد نشاط و شادابی در شهروندان افزود: برگزاری مراسم بهره برداری از توسعه هزار و ۲۵۰ هکتار جنگلکاری در قالب طرح کمربند سبز پیرامون شهر تهران در فروردین ماه با حضور رئیس جمهور از طریق ویدیو کنفرانس، انجام مراحل امكان سنجي و برگزاري جلسات با ارگان هاي ذيربط به منظور در اختيار گذاردن اراضي مناسب پیرامون شهر تهران برای توسعه هزار هکتار جنگلکاری در سال جاری از دیگر اقدامات انجام شده طی ۴ ماه گذشته است.

مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران با اشاره به افتتاح بوستان پدر (باغ عبقری) به مساحت۱٫۱  هکتار (۱۱ هزار متر مربع)  که یکی از باغات موجود در محدوده منطقه ۲ بوده و توسط شهرداری تملک و به بوستان عمومی تبدیل شد، اضافه کرد: از خصوصیات ویژه این بوستان علاوه بر اجرای سبک باغ سازی ایرانی-اسلامی، عدم استفاده از چمن در طراحی و کاشت فضای سبز آن است.

مختاری تصریح کرد: ادامه فعالیت های اجرایی احداث بوستان بانوان لویزان در محدوده شهرداری منطقه ۴ که به عنوان پنجمین بوستان ویژه بانوان به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد، از دیگر اقدامات سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران است.

به گفته وی؛ آغاز عملیات اجرایی برای راه اندازی اولین ایستگاه تحقیقاتی فضای سبز در عرصه ای به مساحت ۵ هکتار واقع در حد فاصل بوستان آزادگان و بوستان جنگلي توسكا، با اولویت جایگزینی گیاهان مقاوم به کم آبی و سازگار با شرایط آب و هوایی تهران و نظارت مستقیم به منظور انتخاب گونه هاي گياهي سازگار و مقاوم به تنش هاي شهري (آلودگي، خشكي، دماي بالا و …) با تاکید بر استفاده از گونه های بومی از جمله اقدامات این سازمان طی مدت یاد شده است.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران با اشاره به انجام اقدامات مستمر برای حفظ باغات و اراضی مشجر شهر تهران، از جمله تهیه، تکمیل و به روزرسانی شناسنامه باغات و اراضی مشجر شهر تهران ، نظارت بر نحوه نگهداری باغات توسط مالکین و کمک به آن ها در زمینه آبیاری درختان و برخورد قانونی با افرادی که عامداً اقدام به خشک کردن درختان و نابودی باغات می‌کنند، گفت: نظارت دقیق و شفاف بر حفظ و تملک باغات از طریق سامانه کمیسیون ماده ۷ با هدف تبدیل آن ها به بوستان و تفرجگاه عمومی از جمله اقدامات است. البته در همین راستا در سال ۱۳۹۷ تملک پنج قطعه باغ و ملک مشجر به نام‌های نظر در منطقه ۱۰ ، هورفر و بخشی فر در منطقه ۷ ، عبقری در منطقه ۲  (که تیرماه سال جاری با عنوان بوستان پدر به بهره برداری رسید) و وثوق الدوله در منطقه ۱۴ به انجام رسید.

مختاری تاکید کرد: در سال ۱۳۹۸ نیز تعداد دیگری از باغات و اراضی مشجر در مناطق ۷ ، ۸ ،۱۰ ، ۱۱ ، ۱۲ و ۱۷  (مناطق کم برخوردار از فضای سبز ) شناسایی شده و در حال حاضر در دست اقدام برای خریداری و تبدیل به بوستان عمومی هستند.

وی با اشاه به دریافت گواهينامه بين المللي استاندارد ISO 14001-2015  كه يكي از مهم ترين استانداردها براي مديريت محيط زيست است از برگزاری ۴ دوره آموزشي-کاربردی در زمینه توسعه، نگهداری و ایمنی فضای سبز شهری با حضور  ۸۸۶ نفر ساعت کارگر و کارشناس دست اندرکار فضای سبز خبر داد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار