با تمام تلاش های صورت گرفته هنوز هم با نقطه ای که مورد مطلوب و پسند مردم باشد ، فاصله داریم و باید با تلاش مضاعف مشکلاتی که موجب رنج مردم و قضات شریف می باشد را برطرف کنیم. این گزیده ای از سخنان حجت الاسلام ابراهیم رییسی ،رییس قوه قضاییه است که مطالبات و پیگیری دادرسی های مردم را سرلوحه خود می داند. وی با اشاره به بحث بسترسازی برای کاهش ورودی پرونده‌ها به دادگستری توجه به قانون و قانونگذاری را از مهمترین امر دانست و گفت: باید قوانین را در راستای قضازدایی و جرم زدایی اصلاح کنیم.انگیزه بالای رییس قوه قضاییه در برخورد با مفسدان و متخلفین ما را برآن داشت تا گفت و گویی با نمایندگان در خصوص عملکرد مثبت ایشان داشته باشیم.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۵/۱۵ - ۲۰:۴۴ کد خبر : 68857

طاهره نصیری،راه مردم؛ بمحمد محمودی نماینده شهریار در این رابطه گفت: دادرسانی های عادلانه که در برخورد با متخلفان اقتصادی در دادگاه های علنی صورت گرفت،الحق و الانصاف باعث افزایش اعتماد مردم به دوران جدید این قوه شد. اولین گام، تحول و شناخت مشکلات وضعیت قوه تحت ریاست ایشان بود. ورودی پرونده ها زیاد بود و این اصلا زیبنده نبود و ایشان سعی در کاهش این رویه داشتند.

یکی از دغدغه های مردم پرونده های معوق و رفع اطاله های دادرسی بود که خود جناب رییسی هم آن را به حق دانستند.غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت نیز با بیان اینکه ورود ایشان آینده ای روشن برای قوه قضاییه رقم میزند،افزود: حجت الاسلام رییسی با اصلاحات درون سازمانی که از ابتدای ورود شروع کردند و همچنین با روحیه عادلی که همیشه در ایشان دیدیم، بدنه این قوه را با قضاتی کارآمد و شریف تقویت کرده و سعی در برخورد جدی با مفسدان اقتصادی واخلاگران نظام داشتند. با همین اعمال تحولی در دستگاه قضایی بوجود آوردند وباعث افزایش اعتماد مردم به قضات این قوه شد. خود جناب رییسی هم اذعان داشتند که شاید راه حل همه پرونده ها دادگستری نباشد وبرخی از آنها با تعامل و دخالت ریش سفیدان و بزرگان حل شود.لزوم احترام به مردم و پیگیری مطالبات آن ها نیز از ماموریت های همه همکاران در قوه قضاییه است.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار