مرحله استانی چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش معارفی به صورت حضوری و کتبی برگزار خواهد شد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۰۵ - ۱۲:۵۱ کد خبر : 6862

چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم ارومیه

به گزارش راه مردم، مرحله استانی چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش معارفی به صورت حضوری و کتبی۲۱ تیرماه سال جاری در مراکز استان‌های سراسر کشور برگزار خواهد شد.
مرحله نهایی چهل‌ و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در دو بخش بانوان و آقایان در رشته‌های حفظ ۵جزء، حفظ ۱۰جزء، ۲۰جزء، حفظ کل، قرائت ترتیل و تحقیق و رشته‌های معارفی شامل حفظ و معارف موضوعی قرآن، حفظ و معارف حدیث و تفسیر قرآن مهرماه امسال در استان مرکزی برگزار خواهد شد.
۸ تیرماه؛ آغاز مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم
همچنین مرحله استانی چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از ۸ تیرماه سال جاری در سراسر کشور آغاز و تا یک ماه ادامه خواهد یافت.
بر اساس این گزارش مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات  در سه ماهه اول امسال در کل استان‌ها به جز شهر مقدس قم و مشهد برگزار شد.
بر اساس اعلام مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم در ۱۵ رشته و در قالب سه بخش آوایی انفرادی، معارفی، آواها و نغمات دینی در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می‌شود.
همچنین بخش آوایی انفرادی این دوره از مسابقات شامل قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم است و بخش معارفی نیز تفسیر قرآن کریم، حفظ و معارف احادیث و حفظ موضوعی قرآن را شامل می‌شود.
علاوه  بر این در بخش نغمات هم متسابقین در رشته‌های دعاخوانی، اذان، هم‌خوانی قرآن، انشاد انفرادی، همسرایی دو یا چند زبانه و مقطع خوانی گروهی قرآن کریم به رقابت می‌پردازند.
مرحله نهایی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم مهرماه امسال در استان مرکزی برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار