قرار است ترامپ شرکت های فناوری آمریکایی که حداقل ۲۵ درصد از مالکیت آنها در اختیار چینی ها است را از انجام صادرات کالاهای خود به چین منع کند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۰۴ - ۰۹:۴۷ کد خبر : 6597

راه مردم:

پرچم چین

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در حال برنامه ریزی به منظور معرفی یکسری محدودیت های جدید برای شرکت های چینی است که درگیر فعالیت های مرتبط با فناوری در ایالات متحده هستند.

روزنامه وال استریت در سرمقاله خود نوشت: انتظار می رود که این اقدامات تا اواخر هفته اعلام شود و شرکت های چینی را از سرمایه گذاری در شرکت های فناوری آمریکایی و صادردات فناوری از ایالات متحده به چین منع کند.

بر همین اساس، این اقدامات موانعی را برای پکن به منظور اجرای اهداف خود در راستای برنامه «ساخت چین ۲۰۲۵ » ایجاد خواهد کرد. برنامه «ساخت چین ۲۰۲۵ » با هدف تسلط چین در ۱۰ حوزه از قبیل هوا و فضا و بیوتکنولوژی است.

در پانزدهم ماه ژوئن، دونالد ترامپ ۲۵ درصد تعرفه به ارزش ۵۰ میلیارد دلار بر روی کالاهای فناوری که از چین وارد آمریکا می شوند، وضع کرد و از ششم جولای لازم الاجرا خواهد شد و در مقابل هم پکن به ارزش تقریبا ۵۰ میلیارد دلار تعرفه بر روی کالاهای وارداتی از آمریکا وضع کرد.

بر پایه این گزارش، گفته می شود آندسته از شرکت های فناوری آمریکایی که حداقل ۲۵ درصد از مالکیت آنها در اختیار چینی ها است، مشمول این محدودیت ها خواهند شد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار