جلسه دیدار مجمع نمایندگان استان یزد با معاون اول رییس جمهور ظهر امروز (دوشنبه) برگزار شد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۲۱:۱۶ کد خبر : 64674

به گزارش راه مردم،‌ اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به ظرفیت های استان یزد در بخش علم و فناوری و برخورداری این استان از نیروی انسانی تحصیلکرده و دانشگاهی، گفت: جهت‌گیری توسعه استان یزد با توجه به محدودیت منابع آب باید به سمت صنایع دانش بنیان و فعالیت های مبتنی بر علم و فناوری هدایت شود.

معاون اول رییس جمهور افزود: استان هایی نظیر استان یزد که دانشگاه های مهم کشور را در خود جای داده اند، باید از توسعه صنایعی که به منابع آب نیاز دارد فاصله گرفته و مسیر توسعه را از طریق توسعه فناوری های نوین دنبال کنند؛ چرا که اینگونه فعالیت ها با سرمایه اندک، اشتغال و درآمدزایی فراوانی به همراه دارد.

جهانگیری از گردشگری به عنوان یکی دیگر از ظرفیت های توسعه استان یزد نام برد و تصریح کرد: گردشگری یکی از بخش های مهم در ایجاد اشتغال و درآمدزایی در همه کشورها محسوب می شود و ثبت شهر تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو توجهات بین المللی را به این شهر جلب کرده و استفاده مطلوب از این ظرفیت به همراه تبلیغات مناسب، می تواند گردشگری استان را به میزان قابل توجهی توسعه دهد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به گزارشات و دغدغه های مطرح شده از سوی استاندار یزد و نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی، اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک فرصتی برای سفر به این استان فراهم شود تا از نزدیک در جریان مشکلات قرار گرفته و تصمیمات لازم برای رفع دغدغه های مردم استان یزد اتخاذ شود.

جهانگیری مردم استان یزد را مردمی مومن و متدین توصیف کرد و افزود: مردم این استان همواره پای انقلاب و نظام ایستاده اند و هرگاه مشکل و خطری کشور را تهدید کرده، در صحنه حضور یافته و از انقلاب و نظام دفاع کرده اند.

وی افزود: استان یزد از هر نظر برای کشور اهمیت فراوانی دارد و باید برای حل مشکلاتی نظیر کمبود منابع آب در این استان چاره ای بیاندیشیم تا دغدغه مردم صبور و متدین این استان برطرف شود.

در این جلسه که معاون رییس جمهور در امور مجلس نیز حضور داشت، استاندار یزد گزارشی از وضعیت استان ارائه کرد و به تشریح مسائل و مشکلات استان پرداخت.

نمایندگان مردم استان یزد در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه تنگناهای اصلی استان را مطرح و هر کدام گزارشی از مشکلات حوزه های انتخابیه خود ارائه کردند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار