راه مردم: تداوم روند شهرک سازی در جوار تهران بزرگ و فقدان حریمی مشخص آرام آرام می رود تا مشکلات بیشتری را برای ساکنان شهرها در ابعاد مختلف اجتماعی، رفاهی، اقتصادی و … ایجاد کند .

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۰۳:۲۷ کد خبر : 64486

گزارش خبرنگار ما حاکیست هم اکنون ایجاد شهرک های جدید از مسیر شرق استان شامل دماوند، از غرب کرج از شمال شمیرانات و از جنوب، هم اکنون تهران را در محاصره ی شهرک های تازه تاسیس قرار داده و هم چنان بر خیل متقاضیان امکانات رفاهی و اشتغال می افزاید.

آقای رضا حیدریان شهروند تهرانی با ابراز نگرانی از روند افسار گسیخته شهرک سازی ها آن هم به شکل فقط ساختمان سازی و ضعف در حوزه های بهداشتی، درمانی ،آموزشی، تفریحی و… که موجبات سرازیر شدن خیل تقاضاها در این حوزه ها به شهر تهران را به همراه دارد می گوید: معنی شهرک سازی به صورت استاندارد رنگ باخته و فقط به احداث ساختمان ها و معابر ختم شده است در حالی که هدف از ساخت شهرک بسیار بالاتر و مهم تر از آن چیزی است که ما شاهد آن هستیم .
آقای محمد نوران زاده دیگر شهروند تهرانی که از نبود برنامه مدون در حوزه شهرسازی انتقاد کرده و می گوید: افزایش قیمت مسکن هم چنان به انگیزه ای مهم برای گسترش جغرافیای شهرها تبدیل شده و شهرک سازان با بهره برداری از نیازهای مردم در حوزه مسکن حداکثر تلاش خود را برای نادیده گرفتن دیگر امکانات مورد نیاز یک شهرک به کار ببندند و در این بین این مردم شهر های بزرگ و ساکنان شهرک ها هستند که باید درآینده مشکلات را به دوش بکشند.
وی افزود: بی توجهی به حریم شهرها ، احداث کمربندی ها بیشتر با هدف تجاری سازی اقتصادی، شهرک سازی در مناطق غیر استاندارد و… همگی به معضل بزرگی تبدیل شده که باید مسئولان چاره ای اساسی برای آن بیاندیشند .

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار