سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه اقدامات اخیر عربستان منجر به افول جایگاه این کشور در منطقه شده است، گفت: قطعا عربستان باید تغییر مسیر دهد و ادامه این راه جز خسارت و فرو رفتن در باتلاق برای آنها سودی ندارد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۲۸ - ۱۹:۳۳ کد خبر : 64053

به گزارش راه مردم، سید حسین نقوی حسینی با اشاره به اظهارات نماینده دائم عربستان در سازمان ملل در خصوص آمادگی عربستان برای انجام تعامل دیپلماتیک با ایران بیان کرد: واقعیت این است که عربستان سعودی در یک دهه گذشته در مسیری حرکت کرده که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها بر طبل آن می‌کوبند و این امر باعث افول جایگاه عربستان در منطقه و درگیری عربستان با موضوعاتی نظیر جنگ یمن شد که جز خسارت و تزلزل جایگاه عربستان در منطقه سودی دیگر برای آن نداشته است.

وی در ادامه اظهار کرد: قطعا عربستان باید تغییر مسیر دهد و ادامه این راه جز خسارت و فرورفتن در باتلاق برای عربستان چیز دیگری ندارد؛ همان طور که امارات چندی پیش اعلام کرد که از یمن خارج خواهد شد.

نماینده مردم ورامین در مجلس تصریح کرد: ایران و عربستان دو کشور بزرگ و مسلمان منطقه هستند و می توانند نقش موثری در ثبات منطقه داشته باشند. مکه و مدینه در عربستان واقع شده و به تبع همه کشورهای مسلمان باید با این کشور مراوده مناسب داشته باشند، اما اقدامات اخیر عربستان این کشور را به انزوا برده است و اغلب کشورهای مسلمان مسیر خود را از آن جدا کرده‌اند.

وی در ادامه تاکید کرد: اکنون عربستان در مسیر تصمیم گیری معقول قرار گرفته است و ایران از ابتدا معتقد بود که باید مسیر گفت‌وگو و تعامل بین دو کشور و بدون حضور آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها طی شود و مانعی نیز در این راه وجود ندارد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار