اپلیکیشن پرداخت «همراه کارت» در جدیدترین نسخه خود، قابلیت دریافت «گزارش اعتبار بانکی» را اضافه کرده است. کاربران در این گزارش می‌توانند نمره اعتباری و وضعیت خود مانند عالی، کم ریسک یا خیلی ضعیف را دریافت کنند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۴:۰۶ کد خبر : 63640

در اکثر کشورهای جهان، برای دریافت تسهیلات بانکی و برقراری مراودات تجاری، سامانه‌های اعتبارسنجی وجود دارد. این سامانه‌ها با ارزیابی اعتبار افراد و شرکت‌ها، به کسانی که قصد برقراری رابطه تجاری دارند، کمک می‌کنند تا ریسک کسب و کار را به حداقل برسانند.

معیار ارزیابی اعتبار در موسسات اعتبارسنجی، سابقه فعالیت افراد در سیستم بانکی است. این سابقه می‌تواند تاثیر مثبت یا منفی بر روی امتیاز داشته باشد. به عنوان مثال فردی که تمامی اقساط وام‌های دریافتی خود را به موقع پرداخت کرده است، امتیاز بالایی کسب می‌کند و در مقابل، داشتن چک برگشتی یا دیرکرد در بازپرداخت باعث کسب امتیاز منفی می‌شود.

 

از کاربردهای این گزارش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برای فروش اقساطی کالا، فروشنده می‌تواند با بررسی گزارش اعتباری خریدار، ریسک بازپرداخت را ارزیابی کند.
  • برای شراکت در موضوعات مختلف می‌توان گزارش اعتباری طرف مقابل را بررسی و میزان ریسک را تحلیل کرد.
  • برای دریافت تسهیلات از بانک‌ها و موسسات مالی، گزارش اعتباری تاثیر مستقیمی در میزان تسهیلات و ضمانت‌های مورد نیاز دارد.

کاربران می‌توانند در اپلیکیشن همراه کارت، با ورود به قسمت «گزارش اعتبار بانکی»، از امتیاز خود مطلع شوند. همراه کارت که در حال حاضر به بیش از ۳ میلیون کاربر خدمت‌رسانی می‌کند، قابل استفاده در گوشی‌های اندروید و iOS است.

 

 

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار