معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در کمیته وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی برای متقاضیانی که قصد دارند کشتی مسافری یا لندینگ کرافت با استاندارد بالا تولید یا خریداری کنند، کمک های مالی لازم در نظر گرفته شده است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۱:۴۴ کد خبر : 6360

هادی حق شناس درباره برنامه های گردشگری دریایی کشور در سال جاری، افزود: کیفیت سفرهای دریایی و گردشگری دریایی از ابتدای سال جاری افزایش می یابد و این اتفاق با رعایت استانداردهای مختلف در دستور کار قرار گرفته چرا که توجه به ایمنی و سلامت مردم به عنوان مهم ترین اولویت تعریف شده است.

 وی ادامه داد: تمهیدات ویژه ای به منظور توسعه سفر دریایی در بنادر شمالی ایران توسط سازمان بنادر و دریانوردی اتخاذ شده است و امسال شاهد راه انداری مسیر سفر دریایی با حداکثر مسافت ۲۵ کیلومتری از اسکله بندر انزلی تا بندر کاسپین خواهیم بود.

 حق شناس تاکید کرد: مهم ترین برنامه سازمان بنادر و دریانوردی در سال جاری این است که کشتی های مسافری استانداردتری را تامین کند. در کمیته وجوه اداره شده برای متقاضیانی که قصد دارند کشتی مسافری یا لندینگ کرافت با استاندارد بالا تولید یا خریداری کنند کمک های مالی لازم در نظر گرفته شده است چرا که سازمان بنادر و دریانوردی به دنبال این موضوع است که اسکله ها و ترمینال های مسافری بنادر و جزایر کشور را مجهز کند.

 وی گفت: در این بین به استانداری ها و سازمان میراث فرهنگی و امورگردشگری  توصیه می کنیم امکانات بیشتری را برای مسافران در جزایر کشور فراهم کنند. اگر مناطق آزادی همچون قشم و کیش بتوانند امکانات بیشتری را برای مسافران ایجاد کنند، سازمان بنادر و دریانوردی نیز در بحث ترمینال های مسافری، شناورها و اسکله ها، چه سرزمین اصلی و چه در جزایر حداکثر کمک را در دستور کار قرار می دهد.

 معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی  تصریح کرد: با شرایط موجود به نظر می رسد بتوانیم از مسیر خرمشهر-بصره به نحو منظم تری بهره مند شویم. علاوه بر این در تلاش هستیم مسیرهای دریایی بندر چابهار-خصب(عمان) و نیز چابهار-کراچی(پاکستان) را راه اندازی کنیم تا مسافران در حوزه های زیارتی و سیاحتی از این امکان فراهم شده،  بهره مند شوند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار