معاون فنی و زیربنایی راه آهن جمهوری اسلامی ایران توسعه خطوط حومه ای به طول ۴۰۰ کیلومتر و افزایش ظرفیت خطوط راه آهن (دو خطه سازی) به طول ۷۱۲ کیلومتر را از مهمترین طرح های امسال اعلام کرد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۰:۵۷ کد خبر : 6353

مازیار یزدانی  در حاشیه ششمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی  اعلام کرد: تجهیز ۱۹۸ ایستگاه و ۳۹۸ دستگاه لوکوموتیو به سیستم کنترل اتوماتیک قطار از دیگر طرح های فنی و زیربنایی راه آهن است.
وی ادامه داد: تراک بندی خطوط پرتردد به طول ۲۵۷۲ کیلومتر، بهسازی ۹۳۰ کیلومتر و بازسازی ۶۸۹ از خطوط ریلی کشور در دست اجرا قرار دارد.
به گفته وی، توسعه خطوط، بازسازی و بهسازی شبکه ریلی، دو خطه کردن، ساخت خطوط قطارهای سریع السیر و برقی کردن برخی محورهای ریلی با هدف افزایش ایمنی در این شبکه دنبال می شود.
معاون فنی و زیربنایی راه آهن تجهیز شبکه ریلی به سیستم های نوین کنترل ترافیک قطار با هدف افزایش ایمنی و تجهیز و نوسازی سیستم علایم الکتریکی ۸۱ ایستگاه را از مهمترین طرح های فنی و زیربنایی راه آهن در این بخش اعلام کرد.
یزدانی با تاکید بر افزایش ظرفیت جابجایی و سرعت سیر و حرکت قطارها یادآوری کرد: در سال های اخیر با گشایش ۱۳ ایستگاه در شبکه ریلی، تجهیز شبکه ریلی به سیستم های مرکزی و ساخت ۸۷ کیلومتر دیوار حریم ریلی ایمنی در شبکه ریلی کشور افزایش یافت.
ششمین بین المللی نماشگاه حمل و نقل ریلی، صنایع و تجهیزات وابسته با حضور ۹۰ شرکت خارجی و ۲۰۰ شرکت داخلی از روز بیست و نهم خردادماه  آغاز به کار کرد و تا یکم تیرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپاست

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار