در حاشیه نمایشگاه بین المللی ریلی تفاهم نامه ارائه خدمات الکترونیک و اطلاعات حمل و نقل بین المللی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در راستای حمایت از شرکت های استارت آپ بین شرکت راه آهن و شرکت دنیای فناوری ورسک به امضا رسید.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۰:۵۱ کد خبر : 6350

مدیرعامل شرکت راه آهن با اشاره به توجه ویژه این  شرکت به شرکت های دانش بنیان گفت: تلاش می کنیم تا از ظرفیت این شرکت ها در جهت توسعه و پیشرفت راه آهن استفاده کنیم .

محمد زاده با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی و تلاش راه آهن در در این راستا ، افزود: بیش از یکسال است که شرکت راه آهن توجه ویژه ای به شرکت های دانش بینان دارد و مجموعه هایی را برای استفاده از ظرفیت دانشمندان جوان و شرکت های دانش بنیان تدارک دیده است.

وی با بیان اینکه قرارداد امروز حمایت از شرکت های دانش بینان اولین قرارداد در این زمینه نبوده است ، اظهار داشت : دیروز نیز ما با شرکت دانش بینان در افتتاحیه نمایشگاه ریلی نیز  با در مورد وسیله ای برای برداشت اطلاعات خط با یک شرکت دانش بنیان دیگر مذاکراتی صورت گرفت و نمونه های این موضوع بسیار فعالیت ها موجود است.

وی با بیان اینکه کارهای دانش بنیانی که در طی چند سال گذشته در راه آهن انجام شده است، در اشل بین المللی کم نظیر است خاطر نشان کرد: از جمله توسط مجموعه ها ی دانشگاهی موفق شدیم سیستم پایش سلامت سازه های راه آهن را اجرا کنیم . همچنین در حال حاضر چندین پل بزرگ راه آهن به شکل آنلاین توسط مهندسین جوان ایرانی درحال مدیریت و پایش است.

محمد زاده گفت: اگر موفق شویم از مجموعه نخبگان کشور به شکل مناسب و بهینه استفاده کنیم به طور حتم در ارتقای صنعت ریلی می توانیم موفق تر بوده و رشد بیشتری در این صنعت داشته باشیم

همچنین در این مراسم نوراله بیراموند با اشاره به حمایت راه آهن از شرکت های استارت آپی ، درباره امضای این قرارداد، اظهارداشت :این قرارداد، اولین قرارداد شرکت راه آهن با شرکت های استارتاپی براساس اطلاعات و داده های موجوددر راه آهن و کشورهای همسایه ما است تا این شرکت ها بتوانند ارزش افزوده ایجاد و به رونق ترانزیت ریلی کمک کنند.

وی تصریح کرد: به دنبال اعلام آمادگی فضای پیرامونی کسب و کار راه آهن ، شرکت های مختلفی اعلام آمادگی کردند و راه آهن در صدد است که بسترخوبی را برای فعالیت شرکت های استارتاپی در حوزه کسب و کار ریلی ایجاد کند .

به گفته وی در این قرار داد راه آهن به شرکت های استارتاپی کمک می کند تا بستر ارزش افزوده آنها افزایش یابد .

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار