استاندار تهران گفت: اجرای طرح بازآفرینی محلات نه تنها یک طرح کالبدی بلکه طرحی اجتماعی است و همه آنچه تبدیل به احسن شود باید در این طرح دیده شود.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۲۲ - ۰۸:۴۲ کد خبر : 6148

استاندار تهران در ستاد استانی طرح بازآفرینی شهری پایدار که با حضور عشایری، معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب لزوم رسیدگی مسئولان به پنج موضوع اجتماعی را در اولویت قرار دادند گفت: آسيب هاي اجتماعي مسايل جامعه را تحت الشعاع قرار می دهد و عمده آسيب ها دربافت هاي ناکارآمد اتفاق می افتد.

استاندار تهران، تاكيدات مقام معظم رهبري را كارگشا دانست و افزود: رسیدگی به بافت های فرسوده و نوسازی مناطق علاوه براینکه موجب اشتغالزایی در صنعت ساختمان سازی می شود،رونق صنعت فروش مصالح ساختمانی را به دنبال دارد.

وی،زندگي در بافت هاي فرسوده را دارای مشکلات زیادی در بخش های سطح درآمد مردم و آسیب های اجتماعی عنوان کرد و گفت: شغل هايي كه مردم در اين مناطق دارند، ضعيف وپايين است و زندگي در اين مناطق سخت است زیرا امكانات ساير بخش هاي شهر در اين مناطق نيست.

استاندار تهران با بیان اینکه ساختمان سازی در برخی مناطق کمتر برخوردار برمبنای اصول صحیح نیست، تصریح کرد: ساختمان های چهارطبقه در کوچه های با عرض کم در مقابل تهدیدات طبیعی مقاوم نیستند،درحالیکه بازآفرینی این مناطق موجب بهبود سطح زندگی مردم می شود.

مقیمی ادامه داد: کاری بالاتر از افزایش سطح رضایتمندی مردم برای مسئولان استان نیست و اجرای طرح بازآفرینی شهری پایدار در این راستا است که وزارت راه و شهرسازی با تاکید رئیس جمهور به شکل جدی در این بخش وارد شده است.

وی ادامه داد: افرادی که شهرداران و فرمانداران برای اجرای این طرح انتخاب می کنند باید از میان افرادی علاقمند به مستضعفان،صبور و دارای روحیه ارتباط با مردم باشند.

مقیمی تصریح کرد: ۴۵محله در شهرستان هاي استان تهران بايد بازآفريني شوند لازم است ضمن معرفی این محلات به ستاد استان،شهرداران و فرمانداران فرد مجری طرح و زمین شناسایی شده را به ستاد معرفی و مشخص کنند.

استاندار تهران گفت: باید این اعتماد در مردم ایجاد شود که در طرح بازآفرینی خانه آنها بهتر می شود.

در این جلسه با دستور استاندار مصوب شد؛ ستاد بازآفريني شهرستانها به رياست فرمانداران حداقل هر ١٥ روز يكبار تشكيل شود و دستگاه ها زمين هايي براي اين طرح در نظر بگيرند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار