لایروبی اسکله کانتینری مجتمع بندری نگین با اعتباری بالغ بر ۲۱۰ میلیارد ریال اجرایی شده و تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۱۳ - ۰۹:۵۷ کد خبر : 6029

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در سومین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر که با موضوع بررسی مشکلات فعالان اقتصای این استان در حوزه امور بندری برگزار شد، گفت: هفته گذشته عملیات اجرایی زیر ساخت های تاسیسات زیر بنایی مجتمع بندری نگین آغاز شد و راهکارهای لازم برای تسریع اجرای طرح های اسکله سازی در این مجتمع با همکاری بنیاد مستضعفان ارائه شد.

وی  با بیان اینکه اسکله ۳۰۰ متری مجتمع بندری نگین با مشارکت بخش خصوصی اجرا شده است، افزود: این اسکله دارای ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی است که با تکمیل طرح لایروبی افتتاح خواهد شد.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر عنوان کرد:لایروبی اسکله کانتینری مجتمع بندری نگین با اعتباری بالغ بر ۲۱۰ میلیارد ریال اجرایی شده که تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و تا ۴ ماه آینده به اتمام می رسد.

وی خاطرنشان کرد: کانال اصلی بندر بوشهر به علت وجود رسوبات، کم عمق شده است. با لایروبی عمق آن از ۷متر به ۱۱ متر افزایش خواهد یافت. پروژه اصلی، لایروبی بیرونی کانال است. برای این طرح ۱۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است. با تحقق این مهم امکان پهلو گیری شناورهای ۳۰ هزار تنی فراهم می شود.

اسعدی اضافه کرد: با برنامه ریزی های انجام شده ۷ میلیون تن متر مکعب رسوب از کانال بندر بوشهر خارج می شود که این مهم تا پایان امسال اجرایی خواهد شد.

 وی در خصوص لایروبی بندر گناوه گفت: در راستای افزایش عمق کانال دسترسی بندر گناوه، عملیات لایروبی به طول یکهزار و۲۵۰ مترو عرض ۱۴۰ مترصورت گرفته است.

 سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به ساخت اسکله جدید در بندر دیر، اظهار داشت: براساس طراحی انجام شده اسکله تجاری در بندر دیر به طول ۲۰۰ متر احداث می شود که برای تحقق این موضوع مطالعات آن انجام و طرح آن برای اجر به سازمان بنادر و دریانوردی ارسال شده است.

وی در خصوص لایروبی حوضچه بندر دیر نیز افزود: لایروبی حوضچه بندر دیر مراحل آخر خود را سپری می کند و روبه اتمام می باشد.

عبدالکریم گراوند؛ استاندار بوشهر نیز گفت: باید از همه ظرفیت‌‌ها برای حل مشکلات بنادر بوشهر استفاده کرد تا شاهد رونق بیش از پیش این بنادر باشیم.

وی با اشاره به لایروبی اسکله مجتمع بندری نگین تصریح کرد: با لایروبی این اسکله امکان پهلوگیری کشتی های تجاری با ظرفیت ۳۰ هزارتن در فاز اول فراهم می شود. پس از تکمیل عملیات لایروبی در فاز بعد امکان پذیرش و پهلوگیری کشتی های تجاری با ظرفیت ۵۰ هزار تن  در بندر بوشهر فراهم خواهد شد.

گراوند با اشاره به آغاز توسعه زیرساخت‌ها در مجتمع بندری نگین افزود: تکمیل زیربناهای این مجتمع بندری نقشی مهم در رونق اقتصادی و توسعه تجارت دریایی استان دارد. بهره‌برداری از اسکله مجتمع بندری نگین و لایروبی آن تا پایان امسال پیش بینی شده است.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار