تهران – راه مردم- تیم ملی ایران در پنجمین مسابقه خود در لیگ ملت های والیبال با نتیجه سه بر صفر مقابل ایتالیا شکست خورد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۱۳ - ۰۷:۰۶ کد خبر : 6004

** ست اول (ایران ۲۳ – ایتالیا ۲۵)
بازیکنان ایتالیا با زدن سرویس های قدرتی، دریافت تیم ایران را به شدت دچار مشکل کرده بودند. کولاکوویچ با به میدان فرستادن فرهاد قائمی به جای میرزاجانپور سعی کرد این مشکل را رفع کند اما همچنان توپ ها به خوبی به دست معروف پاسور ایران نمی رسید تا بتواند برنامه های هجومی تیم را اجرا کند. اگرچه بازیکنان ایران در دفاع روی تور عملکرد قابل قبولی داشتند اما اسپک های کم اشتباه ایتالیایی ها امتیازات زیادی برای این تیم ثبت کرد. ایتالیا در ست اول، چهار امتیاز سرویس به دست آورد.

** ست دوم (ایران ۱۸ – ایتالیا ۲۵)
در این ست بازیکنان ایران علاوه بر دریافت، در زدن اسپک هم بسیار پر اشتباه بازی کردند. در مقابل ایتالیایی ها با درخشش در توپ گیری و عملکرد کم اشتباه در حمله، خیلی راحت فاصله امتیازی زیادی با ایران به وجود آوردند. در امتیاز ۱۶ بر ۱۱ به سود ایتالیا، فرهاد سال افزون و صابر کاظمی به جای غفور و معروف وارد زمین شدند و تا پایان ست هم در میدان باقی ماندند اما در این مدت سال افزون فقط توانست ۲ بار به مهاجمین تیم ملی پاس بدهد که همین موضوع به خوبی ضعف دریافت و توپ گیری در تیم ایران را نشان می داد. اگرچه از میانه های ست حضرت پور به جای مرندی وارد زمین شد، مشکلات تیم ایران پابرجا ماند.

** ست سوم (ایران ۲۰ – ایتالیا ۲۵)
از آغاز ست سوم، کولاکوویچ دست به تغییرات زیادی در تیمش زد. صابر کاظمی، فرهاد سال افزون، محمدرضا حضرت پور و سامان فائزی به جای غفور، معروف، مرندی و موسوی در ترکیب اصلی تیم قرار گرفتند. در یک وقت استراحت، کولاکوویچ به سال افزون گفت که بیشتر به کاظمی پاس بدهد و اگر این بازیکن ۱۹ ساله که نخستین بازی ملی خود را پشت سر می گذاشت، توپی هم خراب کند ایرادی ندارد. در میانه های ست مرتضی شریفی دیگر بازیکن ۱۹ ساله ایران به جای قائمی وارد زمین شد. میثم صالحی بازیکن ۲۰ ساله ایران هم به جای عبادی پور وارد بازی شد. اما شاگردان جوان کولاکوویچ تجربه کافی برای پیروزی بر تیم پر قدرت ایتالیا را نداشتند. ایوان زایتسف در این ست نمایشی خیره کننده داشت و امتیازات زیادی با اسپک های خود کسب کرد.

تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۲۳:۴۰ یکشنبه در سومین مسابقه خود در لیگ ملت های والیبال، به مصاف کانادا می رود.

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار