وزیر نیرو با بیان اینکه تقریبا پیک اصلی مصرف آب و برق را پشت سر گذاشته ایم اظهار کرد: با همکاری خوب صنایع، کشاورزان و مردم توانستیم از وجود ۴ هزار مگاوات قطعی برق عبور کنیم.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۱۸ - ۱۳:۴۳ کد خبر : 589

حمید چیتچیان وزیر نیرو ظهر امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صنعت آب و برق از نظر مسائل اجرایی، مدیریتی،‌ صنعتی و فناوری در شرایط بسیار خوبی قرار دارند، در توصیه‌ای به وزیر  بعدی این وزارتخانه اظهار کرد: موضوع نگران کننده‌ای که برای آینده صنعت آب و برق وجود دارد ساختار غلط اقتصادی آب و برق است. چنانچه که کشور بخواهد از آینده این صنعت مطمئن باشد، باید راجع به این موضوع تصمیم گیری کند. و قطعا یکی از کارهایی که بر عهده وزیر بعدی است رسیدگی به این موضوع است.

وی همچنین با تقدیر از مردم صنعتگران و کشاورزان به دلیل اعمال سیاست های صرفه جویی در مصرف طی روزهای اخیر اظهار کرد: امروز تقریبا پیک اصلی مصرف آب و برق را پشت سر گذاشته‌ایم. اگر چه که ممکن است به دلیل شرایط جوی با موج جدید گرما مواجه باشیم اما به لطف خدا صنعتگران،‌ کشاورزان و مردم در موضوع مدیریت مصرف بویژه مصرف برق همکاری‌های بسیار خوبی داشته‌اند و ما توانستیم حدود ۵ هزار مگاوات قدرت تولید شده برق را مدیریت مصرف کنیم.

وزیر نیرو خاطر نشان کرد: اگر قرار بود کار طبق روال قبلی انجام شود، با حدود ۴ هزار مگاوات قطعی مواجه بودیم. اما با کاری که انجام شد وهمکاری که صنایع و کشاورزان داشتند توانستیم از این میزان خاموشی عبور کنیم.

چیتچیان همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اینکه بعد از دوران وزارت به چه کاری مشغول خواهد شد، با بیان اینکه ماهیت این مسئولیت‌ها موقت‌ بودن آن ها است اظهار کرد: راه خدمت بسته و منحصر به مسئولیت وزارت نیست. ان‌شاء‌الله در دوران پس از وزارت خدمت دیگری انجام خواهم داد.

وی در پایان گفت: امیدوارم با رای بالای نمایندگان محترم مجلس به وزیر پیشنهادی،  کار در دولت دوازدهم نسبت به دولت یازدهم به صورت بهتری انجام شود.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار