نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: حوزه گردشگری فقط بناهای تاریخی نیست.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۰۶ - ۱۲:۰۵ کد خبر : 58662

به گزارش راه مردم، دکتر”محمدمهدی زاهدی” امروز ۶ تیرماه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با بیان اینکه برای تقویت حوزه گردشگری باید وزارت خارجه را پای کار بیاوریم، اظهار کرد: سفارت خانه ها نقش مهمی دارند و اگر سفارتخانه ها ما فعال شوند، خیلی خوب می توانیم گردشگر جذب کنیم.

وی افزود: عدم هماهنگی و انسجام بین دستگاه های مختلف مرتبط با جذب گردشگر مسئله مهمی است و نباید این ناهماهنگی وجود داشته باشد و باید همه به یک نتیجه واحد رسیده و بر انجام آن اصرار داشته باشند.

زاهدی مدعی شد: یکی از عوامل عدم حضور گردشگران خارجی در کرمان حضور اتباع بیگانه در این استان و اخبار منتشر شده از کارهای خلاف این اتباع است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: باید نسبت به حضور اتباع بیگانه غیرمجاز در کرمان برنامه ریزی کرد که این مسئله در عدم حضور گردشگر در استان تاثیر دارد.

“سیدمهران عالم زاده” شهردار کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: حوزه گردشگری فقط بناهای تاریخی نیست و نیاز به رویداد و زیرساخت داریم و حوزه زیرساخت خیلی مهم است که شهرها و شهرداری ها می توانند در این حوزه به طور جدی اثرگذار باشند.

وی افزود: گردشگری، ارزش افزوده، رونق، نشاط و ارزش اقتصادی برای شهر دارد و به همین دلیل به این حوزه وارد شده‌ایم.

عالم زاده تصریح کرد: باید در زمینه گردشگری بحث اطلاع رسانی را به طور جد در دستور کار قرار بدهیم و پیشنهاد این است چند نهاد در این زمینه با هم متولی شده و از بخش خصوصی حمایت کنند.

وی با اشاره به محور گردشگری شهر کرمان بیان کرد: با توجه به برنامه ها، شهرداری کرمان می خواهد در بافت تاریخی هزینه کند و نیاز به همراهی وجود دارد.

شهردار کرمان گفت: عملیات مرمت خانه شهر به مشاور ذیصلاح واگذار شده و به جایگاه فرهنگی هنری خود برمی گردد و رونقی به فضای شهری و گردشگری این منطقه خواهد داد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار