امام جمعه اهل تسنن زاهدان با بیان اینکه از اختلاف در بین کشورهای اسلامی متاسف هستم، گفت: اسلام دین مذاکره و تعقل است، باید گفتمان اولین ابزار برای حل اختلافات باشد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۰۵ - ۱۴:۳۳ کد خبر : 58380

به گزارش راه مردم، مولوی عبدالحمید در کنفرانس بین‌المللی ظرفیت‌های راهبردی آموزه‌های اسلام در تحقق همزیستی مسالمت‌آمیز که امروز در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: دین اسلام، دین استدلال و منطق است و ظرفیت‌های کلانی دارد. اگر به سیره پیامبر(ص) مراجعه کنید، می‌بینید که اسلام چقدر ظرفیت دارد. در دین اجباری نیست و آنچه از بعثت پیامبران و نازل کردن کتب وجود دارد، بیان حق است.

وی گفت: ایرانی‌ها، رومی‌ها و هندی‌ها به زور مسلمان نشدند، بلکه همه اینها متاثر از اخلاق اسلامی و سیره ائمه و پیامبر(ص) است. ما باید امروز به اصل قرآن عظیم، شان و سیره ائمه و پیامبر(ص) برگردیم که زندگی و همزیستی مسالمت‌آمیز نیز بخشی از آن است.
وی اظهار کرد: بسیار متاسفم که امروز تفرقه و اختلاف در کشورهای جهان اسلامی وجود دارد. امروز دشمن  بین کشورهای اسلامی اختلاف انداخته‌ و سعی دارد، از این تفرقه‌ها بهره ببرد. اسلام دین مذاکره است و راه‌حل تنها مذاکره و گفت‌وگو است.
امام جمعه اهل تسنن زاهدان در پایان خاطر نشان کرد: راه ما راه وحدت اسلامی است، مسلمانان باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند و با هم برای حل مشکلات گفت وگو کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار