رئیس ستاد پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران از اعلام آمادگی استانداری و فرمانداری تهران برای برگزاری این انتخابات خبر داد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۰۵ - ۱۴:۱۵ کد خبر : 58355

به گزارش راه مردم، جوادی یگانه در نخستین گردهمایی اعضای هیأت‌های اجرایی مناطق ۲۲ گانه پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران گفت: براساس اصلاحیه قانون انتخابات شورایاری‌ها مصوب شورای اسلامی شهر تهران مداخله در امور اداری، اجرایی و مالی مناطق، سازمان‌ها و مجموعه شهرداری تهران توسط شورایاری‌ها ممنوع و از سوی دیگر در تمامی تصمیماتی که در سطح محلات اتخاذ می‌شود باید نظر شورایاری‌ها شنیده شود و در قدم بعدی باید این نظرات مراعات شود.

وی افزود: در قالب شورایاری‌ها تلاش می‌کنیم مردم محلات بیشترین میزان نظارت و کمترین دخالت را داشته باشند. در خصوص رابطه میان شورایاری‌ها و سرای محلات نیز تعریف دوباره‌ای خواهیم داشت تا بتوان همکاری میان آن‌ها را افزایش دهیم. البته سرای محلات موضوع متفاوتی است که پیشنهادات مختلف را در جلسات مشترک با شهرداران مناطق بررسی خواهیم کرد.

وی با تأکید بر لزوم برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران در موعد مقرر گفت: باید نشان دهیم که در این دوره انتخابات شورایاری‌ها نگاه متفاوتی داریم و مردم در این عرصه دیده می‌شوند. از امروز هر شب هفت نفر از اعضای ستاد هماهنگی شورایاری‌ها جلسات منظمی خواهند داشت تا این انتخابات در روز مقرر یعنی چهارم مردادماه برگزار شود. قطعاً با توجه به نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی امکان این وجود نداشت که انتخابات شورایاری‌ها دیرتر برگزار شود.

رئیس ستاد انتخابات شورایاری‌های شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تأکید بر اینکه در برگزاری انتخابات شورایاری‌ها به صورت نهادی تقسیم وظایف انجام شده، افزود: با توجه به تقسیم‌بندی وظایف در حقیقت انتخابات توسط مناطق برگزار می‌شود. در شروع کار اکثریت هیأت‌های اجرایی شکل گرفته‌اند و برای آغاز به کار منتظر معرفی معتمدین محلات نخواهیم بود و کار را آغاز می‌کنیم. همه معاونان شهردار در برگزاری انتخابات شورایاری‌ها تلاش خواهند کرد و این انتخابات به صورت منطقه‌ای برگزار خواهد شد.

وی افزود: صداوسیما خیلی همکاری نمی‌کند لذا از آن‌ها برای همکاری بیشتر درخواست کردیم، البته ما نیز باید کلیپ تبلیغاتی برگزاری این انتخابات را آماده کنیم و مردم را ترغیب کنیم که در این انتخابات شرکت کنند.

وی ادامه داد: استانداری و فرمانداری تهران همراهی خود را اعلام کردند و مشکلی برای برگزاری این انتخابات نداشتیم. تا صبح امروز چهارشنبه ۷۰۰ نفر ثبت نام کردند و تا ۲۴ ماه جاری اسامی کاندیداها اعلام خواهد شد.

جوادی یگانه خطاب به شهرداران مناطق ۲۲ گانه شهر تهران گفت: باید از همه نخبگان و سرشناسان محلات برای شرکت در انتخابات شورایاری‌ها به عنوان کاندیدا دعوت کنیم چرا که بعداً شهر با همین افراد اداره خواهد شد.

وی در خصوص احراز صلاحیت هر یک از کاندیداها نیز گفت: در هر مرحله‌ای مشخص شود که فرد اطلاعات غلط داده است مستعفی و یا منصرف اعلام خواهد شد. بی‌تردید اصل ما بر اعتماد است و بر اساس قانون مصوب شورا قبل و بعد انتخابات اگر مشخص شود فرد اطلاعات دروغی داده است مستعفی شناخته خواهد شد.

وی ادامه داد: دانشجویان نیز با معافیت تحصیلی می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند، البته مسئله‌ای وجود دارد که اگر دو سال بعد فرد فارغ‌التحصیل شد به عنوان مستعفی شناخته می‌شود. این یک مسئله است.

وی تأکید کرد: باید مردم را ترغیب به شرکت در این انتخابات کنیم و برگزاری سالم این انتخابات در زمان مقرر بر عهده ما و یک وظیفه است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار