مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ضمن تشکر از پزشکان در همراهی با اجرای طرح‌ها و برنامه‌های سازمان بیمه سلامت گفت: برای رسیدن به اهداف تنها نباید از بیمه‌شدگان انتظار داشته باشیم بلکه ارائه دهندگان خدمت نیز با رعایت برخی نکات می‌توانند تاثیر بسزایی در مدیریت اقدامات داشته باشند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۰۵ - ۱۱:۱۶ کد خبر : 58160

به گزارش راه مردم، محمد هاشمی به برخی نکات مهم که پزشکان باید به آن توجه کنند، اشاره کرد و گفت: برگ اول دفترچه بیمه یعنی برگ مخصوص داروخانه و پاراکلینیک باید از سوی پزشک به نحوی نوشته شود که توسط افراد دیگر قابل تغییر نباشد. همچنین درج تاریخ ، تجویز انجام شده و امضا پزشک بر روی نسخه صرفا باید توسط پزشک انجام شود.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: دفترچه بیمه‌شدگان باید در هنگام ویزیت از نظر تاریخ اعتبار بررسی و توجه شود که مشخصات بیمار با دفترچه مطابقت داشته باشد و هنگام ویزیت مشخصات عکس دفترچه بیمه با بیمار و نیز تاریخ اعتبار دفاتر کنترل شود. همچنین با توجه به این که انجام ویزیت غیر خارج از ضوابط سازمان است، از پذیرش بیمار با دفترچه غیر جدا خودداری شود.

وی افزود: دستورات پزشک حتما روی برگه مخصوص داروخانه، آزمایشگاه و رادیولوژی نوشته و اشتباها بر روی برگ مخصوص پزشک یا بیمار درج نشود. همچنین جهت تکمیل شدن پرونده پزشکی بیمار دقت شود تا برگه مربوط به بیمار از دفترچه جدا نشود و آن برگه مهر و امضاء شود.

هاشمی با اشاره به اینکه باید از نوشتن نسخه بر روی دفترچه بیمه شده برای افراد غیر بیمه شده، خودداری شود، گفت: پزشکان باید از نوشتن اقلام دارویی و تست‌های آزمایشگاهی و رادیولوژی که در بسیاری از موارد نامتعارف بوده و توسط بیمار درخواست می‌شود، خودداری کنند.

وی بیان کرد: پزشک باید از درخواست آزمایشات و گرافی‌هایی که جهت چکاپ، ازدواج، مسافرت زیارتی، استخدام، غربالگری و … است در دفاتر بیمه‌ای پرهیز شود. در غیر این صورت معادل مبلغ این آزمایشات و گرافی‌ها از صورتحساب پزشک کسر خواهد شد.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت تاکید کرد: داروهای ترک اعتیاد در تعهد سازمان نیست بنابراین از تجویز آن باید خودداری شود.

هاشمی در پایان گفت: وجود هرگونه برگ سفید یا دفتر بیمه‌شدگان در محل از نظر سازمان‌های بیمه‌گر مغایر ضوابط بوده و لازم است در صورت جا ماندن دفترچه بیمه، در اسرع وقت به سازمان بیمه تحویل داده شود./۳۳

 

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار