استاندار تهران در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدرگفت:شهرداري تهران هر امكانات و فضايي براي نگهداري معتادان جمع آوري شده دارد در اختيار بگذارد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۰۱ - ۱۳:۲۱ کد خبر : 5779

محمدحسين مقيمي، استاندار تهران در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان تهران با اشاره به مصوبه ١٣٤ ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص افزايش مسئوليت بهزيستي در اين بخش گفت:بهزيستي، سازمان نحيفي است و با تشكيلات و امكانات محدود مأموريت هاي مهمي در حوزه ساماندهي معتادان متجاهر به عهده دارد و به تنهايي قادر به انجام مسئوليت جمع آوري وساماندهي معتادان متجاهر نيست.

وي افزود: ١٦ هزار معتاد متجاهر در تهران وجود دارد كه ٨ هزار نفر از آنها جمع آوري وساماندهي شده اند و براي ساماندهي تعداد باقيمانده معتادان متجاهر سازمان بهزيستي نيازمند همكاري همه دستگاها و نهاد ها است.

استاندار تهران با اشاره به تأكيد جدي مقام معظم رهبري در ورود دستگاه ها براي رسيدگي به آسيب اجتماعي اعتياد تصريح كرد:  شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر در استان تهران وظيفه مهمي دارد به ويژه در شرايطي كه جمعيتي ازمعتادان متجاهر تهران از ساير استان ها هستند و اقدامات جمع آوري و ساماندهي نيازمند تصميمات عملياتي است.

مقيمي، پايان امسال را مهلت نهايي براي جمع آوري ١٦ هزار معتادمتجاهر در استان تهران اعلام كرد و افزود: شهرداري تهران هر امكانات و فضايي براي نگهداري معتادان جمع آوري شده دارد در اختيار قرار دهد.

رئيس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: قبل از مصوبه جلسه ١٣٤ ستاد مبارزه با مواد مخدر ؛شهرداري تهران قرار بود ٦٠٠ نفر معتاد متجاهر جمع آوري شده را نگهداري كند و در حال حاضر با مصوبه ١٣٤ ،همه مسئوليت به عهده بهزيستي است و معتادان پس ازسم زدايي براي بازگشت به جامعه در مراكز بهاران شهرداري آموزش مي بينند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار