مدیرکل امور دریانوردان وسازمانهای تخصصی بین المللی سازمان بنادر و دریانوردی، اعلام کرد: پیگیری وضعیت ۳ دریانورد ایرانی که از سوی شرکت هندی در آب های امارات گرفتار شده اند در دستور و اولویت ویژه کاری سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۱۳:۳۳ کد خبر : 5758

در ارتباط با “گرفتار شدن ۱۴ دریانورد ایرانی، اوکراینی و اندونزیایی از سوی شرکت هندی به عنوان پیمانکار روی کشتی متعلق به ایران در لنگرگاه امارات”، اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی بلافاصله پس از اطلاع از موضوع مربوطه وارد فاز تحقیق و بررسی شد و با انجمن صنفی دریانوردان تماس برقرار کرد تا از اطلاعات جزیی  و تکمیلی ماجرا مطلع شود.

وی ادامه داد: از ۱۴ دریانورد موردنظر تنها ۳ نفر از آن ها ایرانی است و مابقی اهل کشورهای اوکراین و اندونزی هستند.

مدیر کل امور دریانوردان وسازمانهای تخصصی بین المللی؛ با بیان اینکه اطلاعات مربوط به کشتی و ۳ دریانورد ایرانی اتخاذ شده است، اعلام کرد: پیگیر مکاتبه با وزارت امور خارجه هستیم تا هرچه سریعتر و از مسیر دیپلماتیک و قانونی این مسئله حل و فصل شود.

مرزبان با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی به همراه انجمن صنفی دریانوردان برای تعیین وضعیت این دریانوردان ایرانی بسیج شده اند، گفت: ارتباط مربوطه با پیمانکار شرکت هندی برقرار شده تا هرچه سریعتر وضعیت ملوانان ایرانی مشخص شده و به کشور بازگردند.

وی با اشاره به اینکه موضوع مربوطه از طریق سازمان بنادر و دریانوردی به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز اطلاع رسانی خواهد شد، اظهار کرد: این اتفاق موضوعی است که با حساسیت و اولویت کاری بالا در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار  دارد تا در سریع ترین زمان ممکن دریانوردان ایرانی به کشور بازگردند و حقوق آن ها نیز پرداخت شود.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار