فراخوان دومین جشنواره ملی داستان‌نویسی رضوی به زبان ترکی اعلام شد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۱:۲۴ کد خبر : 56817

به گزارش راه مردم، اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان هم‌زمان با دهه کرامت، دومین جشنواره داستان‌نویسی رضوی به زبان ترکی را در گروه‌های سنی زیر ۱۵ سال، ۱۵ تا ۲۹ سال و بالای ۲۹ سال برگزار می‌کند.

اهداف این جشنواره، اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی از رهگذر داستان‌نویسی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره اهل‌ بیت (ع) به ویژه امام ‌رضا (ع)، همچنین گرامی‌داشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف امام‌ رضا (ع) عنوان شده است.

محورهای جشنواره نیز سبک زندگی و سیره زندگی امام ‌رضا (ع)، تعالیم و آموزه‌های رضوی با رویکرد کار، تلاش، رونق تولید و خدمات‌رسانی، آثار هجرت امام ‌رضا (ع) به ایران، خاندان، اصحاب و یاران امام ‌رضا (ع)، فرهنگ زیارت، امام ‌رضا (ع)، خانواده، کودکان و نوجوانان است.

علاوه بر این، داستان بلند و رمان، داستان کوتاه و داستانک (داستان بسیار کوتاه) بخش‌های جشنواره ملی اشراق شمس است و علاقه‌مندان برای شرکت در جشنواره و دریافت فراخوان می‌توانند به آدرس اینترنتی http://zanjan.farhang.gov.ir مراجعه  کنند و از طریق شماره تلفن ۳۳۵۶۶۱۴۷-۰۲۴ با دبیرخانه جشنواره ملی رضوی استان زنجان تماس بگیرند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار