با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و وزیر بهداشت شهرک صنعتی دارویی برکت افتتاح شد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۲:۴۹ کد خبر : 55614

به گزارش راه مردم، محمد مخبر ، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در مراسم افتتاح شهرک صنعتی دارویی برکت اظهار کرد: این شهرک ۲۰۰ هکتار مساحت دارد که ۱۰۰ هکتار آن برای استقرار صنایع دارویی و بقیه برای فضای سبز و خدمات اختصاص داده شده است.

وی افزود : برنامه ریزی شده است در این شهرک دارویی ۱۰۵ واحد تولیدی ساخته شود که تا امروز ۳۸ کارخانه برای حضور ، اعلام آمادگی و ساخت را آغاز کرده اند.

مخبر خاطرنشان کرد: برنامه ریزی این طرح از سال ۹۴ آغاز شده و همچنین شاخص های بین المللی برای ساخت کارخانه های دارو  ، به منظور دریافت گواهینامه های بین المللی و صادرات داروهای ایرانی لحاظ شده است .

وی به اهداف ایجاد این شهرک دارویی در حوزه انتقال دانش اشاره کرد و گفت: انتقال دانش فنی و توسعه علمی حوزه پزشکی و دارویی ، توسعه صادرات و صرفه جویی ارزی، کاهش هزینه تمام شده دارو برای بیماران، امکان اتصال زنجیره دانشگاه، صنعت و تجارت و تبدیل شدن ایران به یکی از قطب های اصلی داروی جهان از جمله اهداف تاسیس این شهرک است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) یادآور شد: برای ساخت این شهرک تمام امکانات زیر ساختی از قبیل آب، برق ، گاز، تلفن، راه دسترسی مناسب و اینترنت پرسرعت فراهم شده است.

وی در پایان تصریح کرد: با تکمیل این طرح بزرگ بیش از ۷ هزار شغل  ایجاد می شود .

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار