معاون امور اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه چهار از اجرای ویژه برنامه های هفته ملی پیشگیری از دخانیات با شعار”تـهران شــهر بدون دخــانیات ” در اماکن عمومی و محلات این منطقه خبر داد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۵:۳۶ کد خبر : 55474

به گزارش راه مردم، معصومه سادات عمارتی با بیان این مطلب گفت: به مناسبت هفته پیشگیری از دخانیات، برنامه های متنوعی با هدف ارتقاء سواد شهروندان ،كاهش استعمال و جلب مشاركت شهروندان در حوزه پیشگیری از استعمال دخانيات در بوستان ها و اماكن عمومي منطقه از ۲۵ تا ۳۱ خرداد برگزار می شود.
وی در ادامه به برپایی ایستگاه های سلامت در میادین میوه و تره بار ، سراهای محلات و معابر پر تردد منطقه اشاره کرد وگفت: در این ایستگاه ها آگاهي شهروندان نسبت به حقوق شهروندي خود در حوزه استعمال دخانيات ، مضرات و بیماریهای ناشی از دخانیات آموزش داده می شود.
معاون امور اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه چهار دیگر برنامه های این هفته را ،اجرای برنامه گفت و گو در شهر و تئاترهای تعاملی با موضوع دخانیات و ایجاد نمایشگاه آثار هنرمندان در حوزه دخانیات در بوستان های سمیه، گلبرگ، یاس، الغدیر، نوفل لوشاتو، صدف و پلیس برشمرد.
عمارتی در ادامه به برپایی چندین کارگاه با محورهای نمايندگان مجلس حامي قوانين كنترل دخانيات، مطالبه گري مردم براي جامعه عاري از دخانيات ، ورزش و تفريحات سالم براي دوري از دخانيات، ريه سالم با دوري از دخانيات، نقش رسانه در ترويج فرهنگ كنترل دخانيات، ساماندهي عرضه مواد دخاني ضامن اجراي قوانين، آموزه هاي ديني در برابر دخانيات” در محلات منطقه اشاره کرد.

 

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار