شهردار خرمشهر از ورود ۱۴ فروند شناور بومی در بخش گردشگری دریایی خرمشهر خبر داد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۰۵ - ۱۶:۲۶ کد خبر : 5536

داوود دارابی  افزود: این شناورها در ایام نوروزی امسال با معافیت عوارض ، روزانه به ۱۴هزار گردشگر دریایی خدمات رسانی کردند.

وی گفت: این شناورهای تفریحی گردشگری با گشت دریایی در آبهای اروندرود ، بهمنشیر و کارون ، گردشگران را با جاذبه های طبیعی و دریایی منطقه خرمشهر آشنا کردند.

شهردار خرمشهر با اشاره اینکه گردشگری دریایی در خرمشهر بسیار سودده و اقتصادی است خواستار سرمایه گذاری برای توسعه گردشگری دریایی در خرمشهر شد.

دارابی با بیان اینکه تلاش می شود در طول سال شناورهای گردشگری دریایی در خرمشهر فعال باشند، افزود: به زودی تورهای گردشگری دریایی در خوزستان فعال می شود.

شهردار خرمشهر با اشاره به ظرفیت های بی نظیر گردشگری دریایی خرمشهر و نهرهای منشعب به اروندرود بخصوص نهر طبیعی”خین” گفت: بسیاری از جاذبه های گردشگری خرمشهر مغفول مانده است.

وی حذف ویزا برای گردشگران خارجی به منطقه آزاد اروند و شهرهای بندری خرمشهر و آبادان را فرصتی برای احیای صنعت گردشگری در منطقه عنوان کرد و خواستار ساخت هتل های جدید برای پذیرایی و اسکان گردشگران خارجی بخصوص اتباع عراقی شد.

وی گفت: با حذف ویزا ، روزانه دو هزار گردشگر خارجی وارد خرمشهر می شوند و از جاذبه های گردشگر دیدن می کنند.

به گفته شهردار خرمشهر، با جذب گردشگران خارجی می توان بخش مهمی از درآمدهای عمومی  شهرداری را از بخش صنعت گردشگری تامین کرد.

شهردار خرمشهر در ادامه از تخصیص یک هزار میلیارد ریال اعتبار از سوی سازمان منطقه آزاد اروند برای اجرای پروژه های عمرانی و گردشگری خرمشهر خبر داد و افزود: با تخصیص این اعتبار برخی از پروژه های عمرانی خرمشهر از جمله بهسازی دیوار ساحلی خرمشهر بزودی شروع می شود.

شایان ذکر است، شهرهای بندری خرمشهر ، آبادان و جزیره مینو در محدوده منطقه آزاد اروند واقع شده اند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار