عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به تاثیر استقراض از بانک مرکزی بر تورم گفت: لازم است رییس‌جمهور همه وزرا را موظف به برنامه اصلاح ساختاری در سطح دستگاه‌های اجرایی کند و مجلس هم در اصلاح قوانین لازم برای اصلاح ساختار بودجه، دولت را کمک کند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۳:۳۷ کد خبر : 55173

به گزارش راه مردم، هادی قوامی در نطق میان دستور امروز (یکشنبه) مجلس، از رییس‌جمهور خواست تا قبل از سفر به استان خراسان شمالی مقدمات اجرایی شدن مصوبات سفر سال ۱۳۹۴ را به وجود آورد تا در سفر مجددش به استان، مصوبه بر زمین مانده‌ای وجود نداشته باشد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس با اشاره به نقش وزارت آموزش و پرورش در تشکیل سرمایه اجتماعی، گفت: نقش وزارت آموزش و پرورش در توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کم‌نظیر است. امیدوارم مجلس و دولت بودجه آموزش و پرورش را هزینه جاری ندانند بلکه مهمترین از تملک دارایی‌های سرمایه بدانند تا زمینه تولید و کار ناب فراهم شود و وزیری توانمند کار را دنبال کند.

وی کسری بودجه دولت را ۱۰۰ هزار میلیارد تومان را مورد اشاره قرار داد و خواستار اصلاحات ساختاری بودجه دولت شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: جبران کسری بودجه ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی اجتناب‌ناپذیر بودجه ۹۸ و پرهیز از راه‌های غلط گذشته از جمله استقراض از بانک مرکزی مسئله‌ای بسیار جدی است.

وی با اشاره به تاثیر استقراض از بانک مرکزی بر تورم گفت: لازم است رییس‌جمهور همه وزرا را موظف به برنامه اصلاح ساختاری در سطح دستگاه‌های اجرایی کند و مجلس هم در اصلاح قوانین لازم برای اصلاح ساختار بودجه، دولت را کمک کند.

قوامی ادامه داد: شرایط امروز کشور بهترین فرصت برای جدا کردن مصارف  عمومی بودجه از فروش نفت است و رییس‌جمهور مسؤولیت ساختاری اصلاحات بودجه را بپذیرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار