اباذر صرامی دبیر مجمع روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها از برگزاری شصت و سومین اجلاس مجمع روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها در ۳۰و۳۱خردادماه در شهر رشت خبر داد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۲۳:۴۷ کد خبر : 55018

به گزارش راه مردم،  اباذر صرامی با اعلام این خبر گفت: این مجمع با حضور مرتضی الویری ریاست شورایعالی استانها و محسن هاشمی رفسنجانی ریاست شورای اسلامی شهر تهران و ریاست مجمع روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و همچنین  اعضای مجمع  و مسئولین استان گیلان برگزار خواهد شد.

صرامی در ادامه افزود:در این مجمع  ضمن تحلیل ومداقه گزارش اقدامات  صورت پذیرفته در خصوص مواجه با بحران سیل اخیر و همچنین گزارش اختصاصی و جامع مدلهای مشارکت شهروندان در تحقق توسعه شهری کلانشهرها و مراکز استانها  مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دبیر مجمع روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها همچنین اظهار داشت:  بررسی روند و تحلیل نتایج حاصله از اجلاس گذشته مجمع مشورتی در راستای  انتقال وتبادل تجربیات مجموعه شوراها ومدیریت شهری نیز از جمله موارد مورد بحث در این مجمع خواهد بود.

  صرامی همچنین گفت:  نظربه اهمیت و حساسیت های موجود در روند پیگیری ها و اقدامات صورت پذیرفته در نحوه رسیدگی به لوایح مالیات بر ارزش افزوده  و لایحه مدیریت یکپارچه شهری تقدیمی از سوی شورایعالی استانها و دولت به مجلس و نیز  پیگیری انجام تعهدات سایر نهادها در قبال حوزه مدیریت شهری و مباحث خاص مبتلا به کلانشهرها وشهرهای مراکز استانها از دیگر موارد دستور کار این مجمع خواهد بود.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت:همچنین در این مجمع مسائل مربوط به حوزه های تخصصی در کلان شهر ها و مراکز استان ها در   كميسيون هاي تخصصي حقوقی اقتصادی و درآمد پايدار، فرهنگی اجتماعی وشهر هوشمند، خدمات شهری  وحمل و نقل ، توسعه عمران وشهرسازی  طرح  پیگیری خواهد شد.

صرامی در ادامه  ضمن تشکر ویژه از زحمات ارزشمند شورای اسلامی و شهرداری رشت و دبیرخانه مجمع روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها در میزبانی این اجلاس گفت: در این اجلاس مدعوین ویژه همچون اعضای هیئت رئیسه و روسای برخی کمیسیون ها و کمیته های شورای اسلامی شهر تهران و برخی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی موثر در حوزه شوراها و مدیریت شهری حضور خواهند داشت.

 

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار