مدیر روابط عمومی فدراسیون گلف گفت: رشته ورزشی بهکاپ در سال ۱۳۹۰ طراحی ، قانون نویسی و ثبت گردید و پس از طی مراحل قانونی، فعالیت خود را در سطح استان تهران آغاز نمود.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۳:۵۰ کد خبر : 5316

محبوبه مرادی مدیر روابط عمومی فدراسیون گلف درباره ای ورزش بهکاپ که در حال حاضر زیر مجموعه فدراسیون گلف ایران است به گفت وگو با روزنامه راه مردم پرداخته است که در زیر می خوانید.

ورزش جدید بهکاپ در چه رده سنی برگزار می شود؟

مرادی: ورزش بهکاپ که چندین سال از بوجود امدن آن می گذرد در ایران از طرفداران خاصی برخوردار میباشد و مردم از همه رده سنی در این ورزش مهیج همیشه شرکت میکنند حضور پرشور مردم و استقبال ورزشکاران این رشته را در حال فراگیر کردن عمومی در تورنمت های که برگزار میشود.

بهکاپ در ایران به چند روش برگزار میشود ؟

مرادی: بهکاپ در حال حاضر به چند روش در ایران برگزار میشود که عبارتند از: سبک های زیر مجموعه انجمن بهکاپ به نام های بهکاپ ، بهکاپر، و بهکاپ ساحلی و بهبال میباشند.

چه سالی این ورزش قانون نویسی و ثبت شده است؟

مرادی: رشته ورزشی بهکاپ در سال ۱۳۹۰ توسط آقای بهنام آزاد طراحی ، قانون نویسی و ثبت گردید و پس از طی مراحل قانونی، فعالیت خود را در سطح استان تهران آغاز نمود و طرح این رشته در سال ۱۳۹۱ جهت فعالیت به وزارت ورزش و جوانان  ارائه گردید.  رشته ورزشی بهکاپ با تائید وزارت ورزش و جوانان فعالیت خود را بعنوان یک ساختار رسمی از سال ۱۳۹۲ زیر نظر فدراسیون ورزشهای همگانی آغاز نمود . انجمن ورزش بهکاپ پس از طی فعالیت خود در فدراسیون ورزشهای همگانی در دی ماه سال ۱۳۹۴ با تایید معاونت ورزشهای قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران منتقل گردید.

شرایط مسابقه این ورزش و زمین بازی به چه نحو است؟

مرادی: سبک های مختلف بهکاپ همانند دیگر رشته های ورزشی دارای قوانین، تکنیک­ها و تجهیزات مخصوص به خود می­باشد و به صورتی طراحی گردیده اند که جهت مسابقات و تمرینها، افراد در رده های سنی مختلف و با هر نوع قوای جسمانی می­توانند به فعالیت در این سبک ها بپردازند و از فواید آن بهره جویند. ورزش های بهکاپ را می­توان در اماکن گوناگون ازجمله کفپوشهای ورزشی ،زمینهای چمن و ساحلی، درروی کلیه سطوح مسطح در فضاهای روباز یا سرپوشیده انجام داد.

کلاس های اموزشی برای علاقه مندان برگزار میشود؟

مرادی: توسعه ،آموزش ،برگزاری دوره­های مربیگری و داوری ،پرورش واستعدادیابی و برپایی مسابقات گوناگون قهرمانی ولیگ در رده های مختلف در سطح کشور وعرصه های بین المللی از برنامه های این ساختار ورزشی بوده وبا توجه به گامها و برنامه ریزیهای انجام شده اینرشته فعالیت های خود را در مدارس ،دانشگاهها، باشگاها و کلیه ساختارهای ورزشی فعال، گسترده تر خواهد نمود .

در مورد برگزاری کلاس ها اموزشی شهر تهران  علاقه مندان به این رشته خاص ورزشکاران میتوانند هر هفته در روز ادینه در این کلاس ها شرکت کنند.

سوال .استقبال بانوان از این رشته ورزشی به چه میزان است؟

مرادی: در تمامی مسابقات که تا به امروز برگزار شده حضور  بانوان با استقبال بینظیر خود از این ورزش مواجه شده ایم همیشه حضوری فعال در بهکاپ داشته اند.

سوال. اخرین مسابقه برگزار شده در کشور  کی بوده ؟

مرادی: اخرین مسابقات در تاریخ ۱۰ بهمن ماه تا ۱۳ بهمن ماه با حضور ۱۰۰ شرکت کننده برگزار شد.

و در حال برنامه ریزی برای مسابقات سال اینده به بهترین شکل ممکن در ایران هستیم. لذا همه علاقه مندان میتوانند با هر شرایط بدنی  که دارند در این ورزش شرکت کنند . و این ورزش هزینه زیادی برای برگزاری نیاز ندارد. امیدوارم در روزهای پایانی سال همه مردم شاد تندرست باشند و سالی پر برکت پر از شادی و خوبی برای هموطنان عزیز ارزومندم.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار