رئیس‌مجلس خبرگان در اجلاسیه چهارم دور پنجم مجلس خبرگان رهبری گفت: آقای رئیس‌جمهور نگذارید انقلاب دست نااهلان بیفتد؛ در دستگاه شما کسانی هستند که حداکثر انقلابی نیستند و با انقلاب فاصله‌ دارند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۲:۰۱ کد خبر : 5279

به گزارش خبرنگار سیاسی راه مردم؛ آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان صبح امروز (سه شنبه ۲۲ اسفند) در اجلاسیه چهارم دور پنجم مجلس خبرگان رهبری با ابراز تاسف از درگذشت آیت الله شاه آبادی گفت: ایشان همسگر ما بودند و مورد احترام ما بوده و در عرصه علمی و سیاسی بسیار تاثیر گزار بوده اند.
وی بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی را مهم دانست و افزود: دستاوردهای ما در این ۴۰ سال باید بررسی شده و قدر داشته شود. علارقم همه مشکلات خداوند این انقلاب را بعد از این همه سال حفظ کرده و با تمام دشمنی ها توانستیم آن را در برابر دسیسه های دشمنان حفظ کنیم. با پایان جنگ نشان داده شد انقلاب اسلامی قدرت زیادی دارد.

آیت‌الله جنتی با اشاره به اینکه دستاوردهای فرهنگی، اخلاقی و معنوی در انقلاب ایران بسیار مهم است، اضافه کرد: ایثار، شهادت طلبب و جهاد فی سبیل الله در این انقلاب زنده شده است. رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس آرزوی شهادت داشتند و به استقبال آن می رفتند، اینها بزرگترین دستاوردهای فرهنگی ماست.
رئیس مجلس خبرگان گفت: بسیج مایه افتخار کشور و انقلاب است. ارتش نیز یکی از نیروهای انقلابی در این دوران بوده است. فساد اخلاقی در زمان شاه زیاد بود و دختران بی حجاب در عموم مردم وجود داشتند و با انقلاب از بین رفت. شهر تهران مشروب فروشی از کتاب فروشی بیشتر بود و امروز انقلاب اسلامی ایران تمامی این مسائل را کنار گذاشته است.
وی با تاکید اینکه ما باید انقلابی عمل کرده و از دستاوردهای کشور حراست کنیمخاطرنشان کرد:امروز دشمن سعی دارد بین شیعه و سنی اختلاف بیاندازد و با طرح شیعه انگلیسی سعی در ایجاد اختلاف دارد. همانطور که امام خمینی (ره) تاکید داشتند که بخش های سنی نشین با شیعه نشین مساوی بوده و باید اتحاد داشتند و ما نیز باید چنین رفتاری داشته باشیم.

آیت‌الله جنتی عنوان داشت: در زمان شاه اکثر روستاها آب و برق نداشتند و جاده ای وجود نداشت. انقلاب اسلامی با همه مشکلات و با همه دشمنی ها این کمبودها را رفع کرد. ما بعد از ۴۰ سال شاهد بسیاری از پیشرفت ها در عرصه خودرو هستیم که در قبل از انقلاب وجود نداشت. لذا مردم بدانند اگر گاهی کمبودی پیش می آید نباید انقلاب را زیر سوال ببرند. درست است مشکلات وجود دارد اما باید شرایط انقلاب را درک کنیم. عده ای با این کمبودها عفت و کرامت را می خواهند خدشه دار کنند و این حرکات زشت، جامعه را بر باد می دهد و با آن ها باید برخورد کرد.
رئیس مجلس خبرگان اظهار داشت: اصل سوم قانون اساسی این است که دولت باید برای اهداف جمهوری تمام امکانات خود را بکار ببرد. استفاده از مدیران لایق برای جلوگیری از فساد و اخلال یکی از این موارد است. به همین دلیل باید محیط برای رشد ایجاد شود. ما از دولت انتظار داریم مشکلات را حل کند به خصوص در آموزش و پرورش فرزندان ما باید برای نماز خواندت آموزش ببینند.
وی با اشاره به اینکه وظیفه خبرگان نیز مطالبات از دولت است، گفت: مشکلات معیشت مردم یکی از مهمترین مسائل در کشور است که مسئولین باید پاسخگوی آن باشند.. باید این را بدانیم که خدا انقلاب را حفظ کرده و ما باید همه امکانات را در جهت رفاه مردم بسیج کنیم.
آیت‌الله جنتی به حقوق های نجومی مسئولین اشاره کرد و افزود: مردم درست می گویند و این مسائل باید پیگیری شود. همچنین جشن های بزرگ مسئولین نباید پرهزینه باشد. بودجه کشور باید در جای مناسب خرج شود و در جهت رفع اشکالات باشد. این نظام امانتی است که خدا به دست ما داده است.

رئیس مجلس خبرگان عنوان داشت: در دستگاه های دولت عده ای وجود دارند که یا حداکثر انقلابی نیستند یا قدم انقلابی بر نمی دارد. همانطور که امام خمینی (ره) بارها فرمودند نباید بگزاریم انقلاب دست نااهلان بیافتد و رییس جمهور باید اگاه باشد و با این موضوع را جدی برخورد کند.

وی در مورد اتفاقات خیابان پاسداران گفت: نباید بگذاریم عده‌ای امنیت مردم را زیر سوال ببرند اینکه عده ای با قمه و چاقو امنیت را برهم بزنند و مساجد را خراب کنند اشتباه است و با آن ها باید عاقلانه برخورد شود و جلوی آن ها گرفته شود.

آیت الله جنتی در پایان گفت: سال پیش در کاروان راهیان نور ۶ میلیون نفر حضور پیدا کردند. این سفر روحیه انقلابی را مجدد در جوانان ما زنده می کند و روحیه بسیاری از جوانان ما بعد از این سفر بانشاط می‌شود.

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار