نماینده مردم کلیبر در مجلس گفت: موریانهِ فساد از انواعِ مختلف به ویژه فساد اقتصای در حال نفوذ به ریشه اعتماد و امید مردم نسبت به نظامِ عزیزتر از جانمان است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۰۵ - ۱۶:۵۳ کد خبر : 50848

به گزارش راه مردم، قلی‌الله قلی‌زاده در نطق میان دستور امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی، با گرامیداشت آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، گفت: به دلیل اهمیت و جایگاه روز قدس یقینا حضور در راهپیمایی این روز را فراموش نخواهیم کرد و با حضور گسترده خود، صهیونیست جهانی را ناامیدتر خواهیم کرد.

به گفته این عضو کمیسیون عمران مجلس، ریشه مشکلات اقتصادی کشور محدود به آمریکا و نوسانات ارزی نیست.

وی مادر دردهای اقتصادی کشور را «فساد» دانست و افزود: اعتبار، اقتدار و امنیت ملی کشور حاصل رابطه عاطفی و معنوی مردم با نظام است. هرگاه نظام با چالشی روبرو شد، دستهای پرقدرت و حضور حماسی مردم در میدان موجب پایان چالشها شده است اما متاسفانه مشکلات و فساد اقتصادی موریانه‌وار ضمن نابود منابع و ذخائر کشور، اعتماد و امید مردم را هدف قرار داده است. فساد مالی و اقتصادی به پدیده مزمن و مرموزی تبدیل شده است که قلب و جان نظام را نشانه گرفته است البته فساد فقط محدود به قلمرو سرمایه‌گذاری و بنگاه‌های اقتصادی محدود نشده است.

وی با بیان این که فساد اخلاق و رفتار جامعه را تباه می‌کند گفت: کاری‌ترین ضربه فساد بر پیکر اقتصاد، به هم ریختن توازن و ترکیب دخل و خرج ملت و کشور است.

نماینده مردم کلیبر در مجلس ادامه داد: فساد سیاستمداران و کارگزاران منابع مالی را بیشتر به مراکزی سوق می‌دهد که رشوه‌ها و کمیسیون‌های آنچنانی عایدشان شود. ریشه همه گرفتاری‌های مردم و کشور، فساد است.

قلی‌زاده چند نرخی بودن قیمت ارز، کالا و خدمات،  تنوع، پراکندگی و ناهماهنگی دستگاه‌های نظارتی، موازی‌کاری و تضاد در عملکردها، ضعف منابع، امکانات و توانایی دستگاه‌های نظارتی در برخورد با فساد، ذی‌نفع بودن خدمات‌دهنده و ناظر در دستگاه‌های نظارتی، وجود انحصار گسترده دولتی، غیردولتی و خصوصی و مافیای پنهان و قدرتمند در فضای اقتصادی را از مهمترین ریشه‌های ایجاد رانت‌خواری، قاچاق و فساد برشمرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار