صادرات نفت ونزوئلا به کوبا در ماه مه که تشدید تحریم‌های آمریکا صادرات کاراکاس به کشورهای دیگر را محدود کرد چهار برابر افزایش یافت.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۶:۳۱ کد خبر : 50468

به گزارش راه مردم، طبق اسنادی که از سوی پایگاه خبری “اس اند پی گلوبال پلاتس” مشاهده شده است، شرکت دولتی PDVSA ونزوئلا در ماه مه ۱.۴۱۶میلیون بشکه نفت و محصولات نفتی به شرکت دولتیکوبامتالس کوبا صادر کرد که بالاتر از ۳۵۵ هزار بشکه در آوریل بود.

شرکت PDVSA میزان ۴۶۴ هزار بشکه نفت رقیق شده DCO به کوبامتالس فروخت که ۹.۶۰ دلار ارزان‌تر از نفتبرنت بود. همچنین ۲۰۰ هزار بشکه بنزین طبیعی و ۴۵۰ هزار بشکه نفت کوره حاوی ۳ درصد سولفور به این شرکت فروخت.

با ذخایر بالای نفتی که در ونزوئلا به دلیل کاهش صادرات در نتیجه تحریم‌های آمریکا وجود دارد، نفت DCO به کوبا ارسال می‌شود.

بر اساس گزارش پلاتس، آمریکا تحریم‌های خود علیه شرکت PDVSA را در ژانویه رونمایی کرد و تحت این تحریم‌ها، واردات نفت ونزوئلا به آمریکا و صادرات مواد رقیق کننده آمریکایی به ونزوئلا ممنوع شد. آمریکا در ۲۸ آوریل معاملات شرکت‌های غیرآمریکایی و PDVSA با استفاده از سیستم مالی آمریکا را ممنوع کرد و به این ترتیب استفاده از دلار آمریکا در تمامی مبادلات با شرکت PDVSA ممنوع شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار