دومین‌دوره مسابقه دادگاه مجازی دانشگاه با حضور دانشجویان حقوق دانشگاه‌های مختلف در سطح استانی برگزار شد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۶:۱۲ کد خبر : 49987

به گزارش راه مردم، این دوره از مسابقات شبیه سازی دادرسی با موضوع رسیدگی به دعاوی حقوقی با حضور دو تیم از دانشگاه اصفهان، یک تیم از دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان و یک تیم از مؤسسه آموزش عالی هشت بهشت اجرا شد.

تیم‌ها در طول مدت یک هفته بر روی پرونده واقعی مطالعه و پژوهش کردند و دلایل و مستندات خود را به صورت کتبی تحویل مسئول برگزاری مسابقه دادند و سپس در جلسه دادرسی در نقش وکیل خواهان و وکیل خوانده از موکل فرضی خویش دفاع کردند.

شکیبا صادقی دبیر اجرایی این دوره از مسابقات با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این مسابقه ترسیم فضای رسیدگی به دعاوی در دادگاه و ایجاد فرصت برای آشنایی با نحوه دادرسی و توسعه مهارت‌های مؤثر در نگارش و دفاع است، گفت: انجمن علمی حقوق دانشگاه اصفهان با برگزاری این مسابقه قصد دارد زمینه مساعدی را فراهم آورد تا دانشجویان در کنار مطالعه دروس خود، بتوانند میزان دانش و اطلاعات حقوقی خود را به چالش بکشند و پیش از ورود به حرفه وکالت مهارت‌های لازم برای کسب موفقیت در این حرفه را به دست آورند.

وی افزود: از آنجایی که موفقیت در این گونه مسابقات مستلزم داشتن معلومات بالا و تسلط بر مباحث حقوقی در کنار نحوه ارائه مؤثر و مهارت‌های روانشناختی من جمله اعتماد به نفس و قدرت بیان است، در راستای برگزاری این مسابقه جلسات آموزشی و توجیهی تشکیل شد تا دانشجویان با مهارت و تسلط هرچه بیشتر در جلسه شبیه ساز دادرسی حضور یابند.

این دوره از مسابقه با حضور هیأت سه نفره داوران؛ رستم شیرازی وکیل پایه یک دادگستری و نایب رئیس هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان و محمدرضا محمدی جرقویه؛ قاضی شعبه ۲۶ دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان و مجید میرحسینی وکیل پایه یک دادگستری و استاد دانشگاه برگزار شد و با اتفاق نظر هیأت داوران یک تیم از دانشگاه اصفهان موفق به کسب مقام قهرمانی شد.

تیم دانشجویان مؤسسه آموزش عالی هشت بهشت نیز موفق به کسب مقام دوم شدند و تیم دانشگاه اصفهان و تیم دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان جایگاه سوم و چهارم را از آن خود کردند.

در نهایت نیز منوچهر توسلی؛ عضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان و استاد ناظر انجمن علمی حقوق ضمن تجلیل و تقدیر از هیأت داوران، از شرکت کنندگان دادگاه مجازی تقدیر به عمل آورد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار