وزارت امورخارجه چین خواستار خویشتنداری ایران و آمریکا شد و تاکید کرد که گفت‌وگو بهترین راه برای رسیدگی به نگرانی‌های طرف مقابل است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۳:۱۷ کد خبر : 49908

به گزارش راه مردم، لو کانگ، سخنگوی وزارت امورخارجه چین در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به سوالی درباره لفاظی‌های اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علیه کشورمان و اوضاع کنونی در خلیج فارس اظهار داشت: ما از تنش‌های اخیر در منطقه خلیج (فارس) مطلع هستیم. همان‌طور که می‌دانید چین به تازگی با ایران، آمریکا و دیگر طرف‌ها تبادل نظر کرده است. ما به روشنی موضع خود را مشخص کرده‌ایم که درگیری و تنش به هیچ جا نمی‌رسد و گفت‌وگو و مشورت تنها راه حل است.

بنابر گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امورخارجه چین، لو کانگ ادامه داد: ما امیدواریم که طرف‌های مربوطه از خود خویشتنداری نشان دهند و برای رسیدگی به نگرانی‌های یکدیگر از گفت‌وگو بهره ببرند.

وی همچنین گفت: تنش‌های کنونی در منطقه خلیج (فارس) به نفع هیچ کشوری نیست و تأثیری منفی بر امنیت سیاسی جهان و اقتصاد جهانی خواهد داشت. به‌طور قطع چین نسبت به آن نگران است و به همین دلیل است که تلاش می‌کنیم طرف‌ها را به خویشتنداری ترغیب و متقاعد کنیم برای حل این مسئله از راه گفت‌وگو استفاده کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار