زهرا مالمیر، راه مردم؛ در حالیکه نرخ ارز در کشور متاثر از عوامل سیاسی و اقتصادی شده و به تبع تغییرات صعودی موجبات کاهش ارز پول ملی و کاهش قدرت خرید مردم را به بارآورده است ، مسوولان بانک مرکزی از گذشته تا بحال همچنان به تلاش خود با کوبیدن بر بی ثباتی این بازار و کاهش اشتیاق مردم برای خرید اصرار می کنند !!

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۹:۰۱ کد خبر : 49695

گزارش خبرنگار ما حاکیست ، نرخ ارز در همه کشورهای جهان متاثر از زیرساخت های اقتصادی در حوزه های تولید و صادرات بوده و به هر نسبت که توان اقتصادی کشور رشد یابد به همان میزان نیز ارزش پول ملی آنها تقویت شده و قدرت خرید و رفاه مردم رشد می کند .


اما ظاهرا در کشور ما مسئولان بانک مرکزی با کم توجهی به این فاکتور مهم همچنان خبر از کاهش نرخ ها و افزایش قدرت خرید خبر می دهند ، در حالیکه بازار ساز خود را می نوازد !!
همه به یاد دارند زمانیکه سیف در زمان صدارتش بر بانک مرکزی با رفتارها و سخنان شعارگونه و بدون پشتوانه موجبات تشدید سقوط ارزش پول ملی را فراهم و بی اعتمادی به مسئولان بانک مرکزی را در نزد افکار عمومی دامن زد .
اکنونگویی با آمدن همتی و ادامه رفتارهای شعار گونه و آنهم بدون ارائه استدلال اقتصادی ، خبر از کاهش نرخ ارز می دهد ، گویی که بازار نشسته و منتظر سخنرانی رییس کل بانک مرکزی است تا با تبعیت و فرمانبرداری از آن ،روند کاهش به خود بگیرد !!
امروز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸ باز هم بازار سیاه ارز با نافرمانی از سخنان رییس کل ، که تنها در یک روند کاهشی کوتاه مدت مجددا با عدم مشاهده عمل از سوی بانک مرکزی، مسیر خود را در پیش گرفت و از مرز ۱۴ هزار تومان برای هر دلار گذشت .
امید است مسئولان بانک مرکزی با اقدام عملی نه فقط حرفی ، زمینه را برای بازگشت ثبات و اعتماد به بازار و به تبع آن افزایش قذرت خرید مردم فراهم کنند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار