زنگنه : قیمت نفت در بودجه ۹۷ محافظه کارانه محاسبه شده است

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۱۰:۱۹ کد خبر : 4531

وزیر نفت در پاسخ به سوال خبرنگار راه مردم  :

قیمت نفت در بودجه ۹۷ محافظه کارانه محاسبه شده است

بیژن زنگنه وزیر نفت در پاسخ به این سوال که پیش بینی قیمت نفت در بودجه سال ۹۷ تا چه حد با واقعیت مطابقت دارد ؟ ما قیمت نفت را با ۵۵ دلار برآورد نموده ایم و در حال حاضر نیز قیمت نفت بالاتر از ۶۰ دلار می باشد ، بر این اساس بسیار معتدل و محافظه کارانه محاسبات صورت گرفته شده است .

به گزارش خبرنگار راه مردم ، زنگنه در نشست روز گذشته با رسانه های داخلی و خارجی ضمن نکوداشت ایام‌الله دهه فجر به ارائه گزارشی از عملکرد صنعت نفت و شاخص‌های اصلی آن پرداخت و با اشاره به بخش نفت افزود: زمانی که از نفت صحبت می‌کنیم باید از تولید حرف بزنیم. ما در این بخش اولویت‌ها و برنامه‌هایی داریم که آنها را به مجلس شورای اسلامی ارائه دادیم. این برنامه‌ها و اولویت‌ها ملاک کارهای ماست.

 وزیر نفت با بیان این که میانگین تولید نفت خام و میعانات گازی در ۱۰ ماه امسال نسبت به دوره مشابه پارسال روزانه ۱۶۵ هزار بشکه‌ افزایش یافته است، ادامه داد: صادرات در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۰ هزار بشکه افزایش یافته است، همچنین نسبت به ۵ ماه سال ۹۲ با افزایش تولید یک میلیون و ۱۸۰ هزار بشکه‌ای روبه‌رو بوده‌ایم.
به گفته وی، از جمله دستاوردهای برجام، افزایش یک میلیون بشکه تولید و صادرات نفت و  اجرای ۶ فاز آخر پارس جنوبی  و ستاره خلیج فارس بوده است .

وی با بیان اینکه مسائل بانکی در بسیاری از موارد به برجام مرتبط نبوده و قوانینی از سوی جوامع بین المللی جهت شفاف سازی و مبارزه با تروریسم و پولشویی برای کلیه کشور ها وضع شده است،افزود :  ما هم باید تابع آن قوانین جهانی باشیم تا مبادلات ارزی راحت تر صورت گیرد و دنیا ما را قبول داشته باشد زیرا که نفت را نمی توان با پول نقد خرید و فروش کردو نیاز به درست شدن سیستم بانکی ضروری است و ما حتی با عراق هم تعامل بانکی نداریم .

 

 

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار