تهیه کننده فیلم قهرمانان کوچک گفت: امیدوارم در اجرای طرح «سیمرغ و پروانه‌ها» در سال‌های آتی شاهد اکران تعداد بیشتری از آثار سینمای کودک باشیم.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۱۴:۴۳ کد خبر : 4505

بیتا منصوری اظهار کرد: جشن «سیمرغ و پروانه‌ها» ایده خوبی بود.

وی ادامه داد: سالیان سال است جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان در اصفهان برگزار می‌شود و بچه‌های شهر های دیگر این امکان را نداشتند که فیلم‌های جشنواره را در محیطی شاد ببینند.

این تهیه کننده سینما توضیح داد: طرح «سیمرغ و پروانه‌ها» قطعا با مشارکت مدارس و آموزش و پرورش بسیار خوب در حال برگزاری است اما به هر حال جشنواره فیلم فجر هم حال و هوای خود را دارد.

منصوری تاکید کرد: این جشنواره همان قدر که برای مخاطبان بزرگسال جذاب است برای مخاطبان کودک نیز جذابیت دارد و برپایی سراسری جشن «سیمرغ و پروانه‌ها» بسیار اتفاق خوبی است .

وی با بیان اینکه این طرح به رونق سینمای کودک کمک می‌کند افزود: علاقه مندان به سینما مقید هستند فیلم‌ها را در ایام جشنواره فیلم فجر ببیند و عموما مخاطبان فیلم‌هایی که تماشای آن را در جشنواره از دست داده‌اند بر اساس بازتاب رسانه‌ها و نظرات در زمان اکران به تماشا می‌نشینند و این اتفاق می‌تواند برای فیلم‌های کودک نیز رخ دهد و امیدوارم سال آینده فیلم های بیشتری در این طرح در تعداد روزهای بیشتر به نمایش در آید.

«قهرمانان کوچک»، «دنیای کیف‌ها»، «فیلشاه»، «دزد و پری ۲» و «شکلاتی» به مدت پنج روز از۱۴ تا ۱۸ بهمن سال جاری در سالن‌های اصلی سینماهای مردمی جشنواره فیلم فجر در تهران شامل سینماهای: تماشا، کیان، راگا، ماندانا، استقلال، اریکه ایرانیان، مگامال ۱، جوان، چهارسو۱، فرهنگ۱، گراند سینما کوروش و سالن اصلی سینما آزادی و همچنین سینماهای منتخب نمایش دهنده فیلم‌های جشنواره در مراکز استان‌ها نمایش داده می‌شود.

جشن بزرگ «سیمرغ و پروانه‌ها» به‌ همت کارگروه تخصصی سینمای کودک بنیاد سینمایی فارابی و همکاری تشکل تازه تاسیس «مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان» که توسط جمعی از فعالان سینمای کودک شکل گرفته و همچنین مرکز مردم نهاد «سامانه اردویی مدارس» و نیز مشارکت ادارات کل آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.

مدارس استان تهران برای استفاده از این برنامه و انجام هماهنگی حضور دانش آموزان خود در سالن‌های سینما می‌بایست از طریق شماره تلفن: ۷۵۲۵۹۰۰۰-۰۲۱ اقدام کنند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار