همتی : در نه ماهه ابتدایی سال رشد ۲۰درصدی حق بیمه و ۲۳درصدی خسارات پرداختی ثبت شد

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۰۹ - ۱۵:۱۰ کد خبر : 4378

رییس کل بیمه مرکزی صبح امروز (دوشنبه) ضمن تبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران گفت :

ضریب نفوذ بیمه در پایان سال۹۵، ۲.۲درصد بود که با توجه به رشد ۲۰درصدی حق بیمه در پایان۹۶ نیز رشد ضریب نفوذ بیمه را خواهیم داشت.

صنعت بیمه همچنان با سرعت و استقبال خوب مردمی رشد خود را ازامه می دهد و رشد حق بیمه تولیدی را در ٩ ماهه داشتیم ولی رشد پرداخت خسارت ٢٣ درصد بوده است. وی افزود: پرداخت خسارت در ٩ ماهه نخست سال ١٤٥ هزار میلیارد ریال بوده و خسارت های معوق هم هست که رقم بسبار بالاتر است.

همتی در ادامه گفت: ۳۰ شرکت بیمه در ٩ ماهه نخست ٤٢ میلیون و ٧٠٠ هزار بیمه نامه صادر کرده اند و با این رشد خوب ضریب نفوذ بیمه، انتظار داریم از ٢.٢ درصد فراتر رود. در حال حاضر رشته های ثالث، درمان و زندگی بیشترین بیمه نامه های فروخته شده را به خود اختصاص داده اند که نشان دهنده آن است که بیمه در بطن جامعه رفته است.

رییس کل بیمه مرکزی اظهارداشت: ٨٠ میلیارد تومان خسارت تاکنون خسارت بابت زلزله کرمانشاه از تعهد ١٧٠ میلیارد تومانی صنعت بیمه پرداخت شده است. همتی با تاکید بر اهمیت بیمه نامه های زندگی گفت:١٣.٨ درصد از پرتفوی صنعت بیمه بیمه های زندگی بوده و تنها در سال جاری ٢.٥ میلیون بیمه نامه صادر شده است. همچنین همتی در این نشست خبری خواستار همکاری نیروی انتظامی در زمینه در اختیار قرار دادن اطلاعات سوابق تخلفات رانندگی به صنعت بیمه برای صدور بیمه نامه های ثالث شد.

وی ادامه داد : در مورد خسارت سانچی نیز۳۰درصد ۳۲میلیون دلار که مربوط به بدنه است به عهده ایران است که از اين ميزان دو شركت بيمه ايرانی، نزد بیمه مرکزی و شرکت‌های دیگر بیمه اتکایی کرده‌اند و ۷۰ درصد بیمه بدنه کشتی مربوط به شرکت نروژی است که برای پرداخت اعلام آمادگی کرده‌ است.

رییس کل بیمه مرکزی  در مورد حذف مالیات بر ارزش افزوده بیمه ها نیز اظهارداشت: در آخرین مصوبات کمیسیون اقتصادی، مالیات از رشته های شخص ثالث و بیمه های درمان حذف شده و در مورد  سایر رشته ها هنوز تصمیم نهایی اعلام نشده است .

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار