استارتاپ «نقاشیم»، برگزیده جشنواره فیروزه وزارت ارشاد در نخستین تجربه مشارکت استارتاپها در نمایشگاه کتاب امسال حضور داشت.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۲/۱۴ - ۱۴:۵۲ کد خبر : 43294

به گزارش راه مردم ، رسول رجایی، مدیر اجرایی بخش استارتاپهای سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران در بازدید از غرفه نقاشیم اظهار کرد: بخش استارتاپها امسال برای نخستین بار در نمایشگاه کتاب با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرخانه جشنواره فیروزه راه اندازی شد تا با قرار گرفتن استارتاپها درکنار ناشران گامی در کاهش مشکلات این حوزه برداشته شود.
رجایی ادامه داد: حضور استارتاپ نقاشیم در نمایشگاه کتاب امسال، از جشنواره فیروزه وزارت ارشاد کلید خورد و این استارتاپ با دارابودن سبک جدیدی از محصولات فرهنگی، شناخت سلایق مردمی و بازار مخاطب، کیفیت مناسب محصول و اهداف توسعه محور دربخش کتاب کودک، کتاب نقاشی، انیمیشن، عروسک واسباب بازی و محصولات متنوع فرهنگی مورد انتخاب قرار گرفت.
وی دربیان اهداف افزودن بخش استارتاپها به نمایشگاه کتاب امسال عنوان کرد: توسعه اقتصاد فرهنگ بنیان، کمک به تقویت زیرساختهای حمایتی و تشویقی کسب و کارهای فرهنگی و اجرای محورهای ۹گانه صنایع خلاق فرهنگی از محورهای موردتوجه بوده است.
رجایی با بیان اینکه ۳۷ استارتاپ در نمایشگاه امسال جانمایی شده اند بیان کرد: ازاین تعداد ۱۶ استارتاپ به حوزه نشر و کتاب، کتاب نقاشی و پادکست مرتبط هستند.
وی در پاسخ به این پرسش که حضور استارتاپها چه کمکی به فضای نشر کشور می کند، بیان کرد: استارتاپها فضای ارتباطی و واسطی میان ناشران و مخاطبان بوجود می آوردند و از آنجا که نوپا، ایده محور و منطبق بر فناوریهای روز بوده و آشنا به نیاز روز مخاطبان هستند، می توانند با آسیب شناسی درکنار ‌ایجاد فضایی جذاب در رفع معضلات صنعت نشر و توسعه فرهنگ مطالعه راهگشا باشد.
به گفته وی وزارت ارشاد رویکرد حمایت از زیرساختهای استارتاپهای فرهنگی را دردستور کار داشته و با شناسایی ۱۱۷کسب و کار خلاق فرهنگی و اختصاص بسته های حمایتی گامهای موثری دراین مسیر برداشته است.

* نقاشیم گامی در توسعه فرهنگ بومی
حمید فرضی، موسس استارتاپ نقاشیم اظهار کرد: «نقاشیم»با تبدیل نقاشی کودک به کتاب و محصولات متنوع فرهنگی، رویکردی فرهنگی و آموزشی دارد و گامی در راه توسعه فرهنگ بومی ایرانی است.
وی افزود: نقش آفرینی شخصیت اصلی محصولاتی چون عروسک، لوازم التحریر و … با ایده از نقاشی کودک می تواند جذابیت زیادی برای وی بهمراه داشته و تولید کتاب بازی با محوریت آموزشی، خلاقیت و تعامل کودک را برمی انگیزد.
فرضی با اشاره به اینکه بازار ایران هم اکنون تشنه ایده ها و محصولات خلاقانه حوزه کودک است افزود : naghashim.com از ابتدای فعالیت خود مورد استقبال گسترده خانواده های آگاه و حساس به توسعه توانمندی ها و خلاقیت کودک قرار گرفت و همین امر موجب تحقق پیش از موعد اهداف مجموعه و سرعت گرفتن روند توسعه و سرمایه گذاری در بخش های گوناگون این استارتاپ شد بگونه ای که در دو مقطع جهت همکاری با هنرمندان و تولیدکنندگان حوزه کودک و همچنین علاقه مندان به اخذ نمایندگی فراخوان عمومی اعلام کردیم و همچنان در فرآیند توسعه مجموعه هستیم .

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار