ابرسازه ۲۵۳۰تنی فاز ۱۴ پارس جنوبی به‌عنوان نخستین سکوی این فاز، روز گذشته با موفقیت کامل در محل این پروژه نصب شد و شمارش معکوس برای آغاز تولید روزانه ۵۰۰میلیون فوت‌مکعب گاز غنی از این سکو آغاز شد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۰۶ - ۱۷:۲۶ کد خبر : 4304

عملیات بارگیری سکوی تمام‌ایرانی ۱۴A که از صبح روز دوازدهم دی ماه سال ۹۶ آغاز شده بود با موفقیت به اتمام رسید و با حرکت این سکوی ۵۷۰ میلیون دلاری در آبهای خلیج فارس، شاهد رسیدن این سکو به محل پروژه فاز ۱۴ پارس جنوبی هستیم.

طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی قرار بود عملیات حمل‌ونصب این سکوی دریایی تا صبح روز ۲۵ دی‌ماه به اتمام برسد؛ اما بدی آب‌وهوا در میانه خلیج فارس، نصب این سکو را به تأخیر انداخت.

مهاربندی بدون اشکال سکوی ۲۵۳۰تنی فاز ۱۴ موجب شد تا این سکو بدون هیچ مشکلی در زمانی حدوداً ۹روزه در نزدیکی محل نصب روی شناور در انتظار بهبود شرایط باقی بماند تا اینکه روز گذشته با مساعد شدن آب‌وهوای خلیج فارس در محل فاز ۱۴ پارس جنوبی، این ابرسازه دریایی با موفقیت در محل خود نصب شد.

بیشتر بخوانید: حرکت سکوی ۵۷۰میلیون دلاری ایران روی آبهای خلیج فارس

بلافاصله بعد از نصب این سکو، عملیات هوک‌آپ آغاز شده و مهندسان ایرانی در تلاشند که این عملیات را تا ۲۵ بهمن ماه به اتمام رسانده و با تکمیل عملیات پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی، تا پایان بهمن ماه ۹۶ شاهد آغاز تولید ۵۰۰ میلیون فوت‌مکعب گاز غنی از این سکو باشیم.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار