رئیس پلیس راه خراسان‌شمالی گفت: با توجه به مرگ ۹۶ نفر بر اثر تصادف در استان این وضعیت بحرانی و نگران کننده به نظر می رسد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۱۵ - ۱۸:۴۲ کد خبر : 428

سرهنگ علیرضا حسین زاده در بازدید از نخستین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های استان در نشست خبری با حضور خبرنگاران در غرفه ایسنا، اظهارکرد: متاسفانه وضعیت مناسبی در محورهای استان نداریم به طوری که طی چهارماهه سال جاری ۹۶ نفر در جاده های این منطقه جان خود را از دست دادند در حالی که این آمار طی مدت مشابه سال گذشته ۷۸ نفر بود.

وی ادامه داد: تعداد متوفیات سوانح رانندگی سال جاری در مقایسه با سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یافته است.

حسین زاده با اشاره به وقوع ۷۲۵ فقره تصادف طی مدت یاد شده، گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه ۸۰۳ فقره تصادف در محورهای استان رخ داده است. عمده تلفات حوادث رانندگی استان طی تیرماه سالجاری اتفاق افتاده است. میزان تلفات در تیرماه سال جاری بسیار بی سابقه بود به طوری که تعداد متوفیات سوانح رانندگی در تیرماه سال گذشته ۱۶ نفر بود که امسال به ۳۸ نفر رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در محور آشخانه به جنگل گلستان یک نفر جان خود را بر اثر تصادف از دست داد در حالی که این مهم امسال به ۱۶ نفر افزایش یافته است. عامل انسانی، کیفیت جاده ها، مهارت در کنترل وسیله نقلیه، عدم رعایت سرعت مجاز از علل وقوع تصادفات در استان است.

حسین زاده با اشاره به اینکه هم اکنون عملیات راه سازی در محور بجنورد به جنگل گلستان به نوعی تعطیل شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حدود ۱۰ کیلومتر از این محور آماده شده و نیازمند علائم و تابلو گذاری است، مسئولان می توانند با تزریق مقداری اعتبار این ۱۰ کیلومتر را هم زیر بار ترافیک ببرند.

وی با بیان اینکه عمده نگرانی های پلیس در محورهای روستایی موتور سوار ها هستند، خاطرنشان کرد: در محورهای روستایی در فصل تابستان و بهار با افزایش تردد مواجه هستیم که بیشتر موتورسیکلت سواران بوده که به دلیل نبود چراغ در نیمه های شب با یکدیگر برخورد کرده و منجر به فوت می‌شود.

وی با بیان اینکه با مسافر کش های پلاک شخصی نیز در محورهای استان برخورد می شود، عنوان کرد: طی چهارماهه امسال سه هزار و ۲۵۴ خودروی پلاک شخصی مسافر کش نیز توقیف شده است.

رئیس پلیس راهور خراسان‌شمالی نیز از افزایش تصادفات منجر به قوت فوتی در شهرهای استان خبر داد.

سرهنگ رحمان اسپیدکار در بازدید از نخستین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های استان، با حضور در غرفه ایسنا، اظهار کرد: طی چهار ماهه سال جاری تصادفات فوتی درسطح شهرهای استان به ویژه در مسیرهای فرعی افزایش یافته است. بی احتیاطی، عدم رعایت حق تقدم، عدم توجه به جلو بیشترین دلایل تصادفات در این استان است. به عنوان مثال در چند روز اخیر بر اثر بی احتیاطی،  راننده‌ای در حرکت دنده عقب با نوجوانی برخورد کرده  و منجر به فوت وی شده است.

وی همچنین گفت: توقیف خودرو و موتورسیکلت های متخلف طی چهار ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار