کنسرت «گروه بچه‌های خورشید» در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۰۱ - ۱۲:۲۲ کد خبر : 4242

بچه‌های خورشید توانخواهان دیرآموزی هستند که به کمک مربی خود موسیقی و نواختن سازهای گوناگون را فراگرفته‌اند و اینک پس از تمرینات فراوان به عنوان اولین گروه کاملا مستقل موسیقی دیرآموزان در کشور ساعت ۱۱ تا ۱۳ روز پنجشنبه ۵ بهمن در سالن شهنار خانه هنرمندان ایران کنسرت برگزار می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، مجید آهنگری مربی و سرپرست گروه بچه‌های خورشید گفت: انجمن حمایت از حقوق توانخواهان دیرآموز خورشید توسط جمعی از اولیای توانخواهان دیرآموز در سال ۱۳۸۵ در اداره ثبت شرکت‌ها و در سال ۱۳۸۷ در سازمان بهزیستی کشور به ثبت رسیده است. این انجمن صرفاً جهت حمایت از حقوق شهروندی و قانونی دیرآموزان، ارائه آموزش‌های توانبخشی و حرفه‌ای و تامین آتیه‌ای درخورشان انسانی این افراد تاسیس شده است.

او افزود: این انجمن از ابتدا تلاش همه جانبه  خود را بر روی یاری جستن از همه ظرفیت‌های اجتماعی در جهت اصلاح و توسعه ساختارهای قانونی و حمایتی و همچنین تضمین حمایت‌های قانونی و پایدار از توانخواهان خصوصا دیرآموزان٬ فرهنگ‌سازی و اصلاح نگرش جامعه و کمک به شناخت و آگاهی آنان از شرایط افراد دیرآموز و تلاش در جهت ارتقاء و تامین حقوق فردی، اجتماعی و اقتصادی توانخواهان و همچنین کاهش معضلات ناشی از وضعیت ویژه آنان در جهت استقلال نسبی توان‌خواهان گذاشته است.

آهنگری ادامه داد: نخستین اجرای گروه دو سال پیش در محل پیشین موسسه در یوسف‌آباد که با استقبال روبرو شد و از دوسال پیش تاکنون با این که اجراهای متعددی در مراسم‌های مختلف حتی در دانشگاه‌ها داشتیم شرایطی فراهم نشد تا بتوانیم برای برگزاری کنسرت مجوز بگیریم و سازمان بهزیستی هم تاکنون برای برگزاری کنسرت از این گروه هیچ حمایتی نکرده است و متاسفانه همه گروه موسیقی بچه‌های خورشید را با گروه‌های موسیقی که نوازنده‌های آن در سلامت کامل به سر می‌برند مقایسه می‌کنند.

سرپرست گروه موسیقی بچه‌های خورشید ادامه داد: در کشور گروه‌های موسیقی متعددی با حضور توان‌خواهان و معلولان شکل گرفته است و در بیشتر این گروه‌ها افراد سالم نیز ساز می‌زنند. اما گروه ما به این شکل نیست. اجرای پنجم بهمن گروه بچه‌های خورشید نخستین اجرای رسمی این گروه است و در این اجرا گروه ۱۵ نفر توان‌خواه به اجرا موسیقی می‌پردازند.

به گفته آهنگری اعضای این گروه را افراد توان‌خواه متولد ۱۳۷۶ تا ۱۳۶۰ تشکیل می‌دهند و در این اجرا سازهای چون پیانو٬ سنتور٬ پرکاشن٬ سازهای کوبه‌ای نواخته می‌شود و گروه چهار خواننده دارد و گروه بچه‌های خورشید در این اجرای دو ساعته که در دو بخش برگزار می‌شود قطعاتی چون بهار دلنشین٬ گل پامچال٬ کوچه لر و بارون بارون را  اجرا می‌کنند.

آهنگری در پایان صحبت‌های خود گفت: به‌زودی قصد داریم که گروه بچه‌های خورشید را با توجه استقبالی که از توان‌خواهان می‌شود گسترش دهیم و گروه کر ۳۰ نفره‌ای نیز راه اندازی کنیم.

کنسرت بچه‌های خورشید ساعت ۱۱ تا ۱۳ روز پنجشنبه ۵ بهمن درسالن شهنار خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای تهیه بلیت می توانند به سایت تیوال مراجعه فرمایند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار