مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس از ایجاد مقدمات ابتدایی برای رسیدن به تولید روزانه ۴۷ میلیون لیتر بنزین تا هفته‌ی آینده خبر داد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۲/۰۷ - ۱۱:۱۳ کد خبر : 40552

به گزارش راه مردم ، ، محمدعلی دادور در تشریح این خبر بیان کرد: با تغییرات ایجاد شده و تولید روزانه ۲۰ هزار بشکه نفتای شیرین، ظرفیت واحد بنزین‌سازی پالایشگاه نیز ارتقا می‌یابد و مقدار بنزین تولیدی تا یک هفته آینده به روزانه ۴۷ میلیون لیتر می‌رسد.

وی افزایش ظرفیت تولید را یکی از اصلی‌ترین رویکردهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس در سال رونق تولید دانست و عنوان کرد: در سال گذشته با پیروی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، حمایت‌های همه‌ی ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی و تلاش، ازخودگذشتگی و خودباوری مهندسان و کارگران ایرانی، فاز دوم و سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس وارد مدار شد و کشور به خودکفایی در تولید بنزین دست یافت.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس ادامه داد: در سال جاری نیز با هدف ایجاد رونق تولید، افزایش ظرفیت تولید فرآورده‌های استراتژیک انرژی از جمله بنزین را در دستور کار قرار داده‌ایم و همچون گذشته حفظ کیفیت نیز اولویت مجموعه خواهد بود.

وی در پایان درباره‌ی تأثیر تحرکات استکبار جهانی و افزایش فشارها نیز چنین گفت: خوشبختانه امروز دلواپس تحریم‌ها نیستیم چرا که به مرحله‌ای از پیشرفت دست یافته‌ایم که اکثر قطعات مورد نیاز پالایشگاه‌ها در داخل تأمین می‌شود و این می‌تواند در کنار تخصص مهندسان و مدیران پالایشگاه ستاره خلیج فارس، کلید حفظ خودکفایی در عرصه‌ی پالایش میعانات گازی باشد.
انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار