وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر لزوم تغییر نگرش در طراحی شهری گفت: باید به دنبال ارتقای کیفیت زندگی باشیم تا با اندیشه محله محوری، محلات ایران هویت خود را بازیابند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۱۲:۴۰ کد خبر : 3979

عباس آخوندی در مراسم کلنگ زنی پروژه ۱۰۰ واحدی سیروس اظهارداشت: این اتفاق تغییر رویکردی در ساخت و ساز شهری است که باید آن را به سراسر کشور تعمیم دهیم. وی با بیان اینکه شهر در ایران دستخوش تجارت شده است گفت: سوداگری شهری، شهرداری سوداگرانه و خرید و فروش تراکم شهر را از بین برده است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر لزوم تغییر نگرش در طراحی شهری گفت: باید خط بطلانی بر دوران بیغوله ساختن و هزاران میلیارد تومان پول ملت را در بیابان‌ها هدر دادن بکشیم و به هویت خود باز گردیم. آخوندی ادامه داد: دولت قیم مردم نیست و در این طرح نیز دولت تنها سیاست‌گذار است و طرح توسط مردم انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: باید به دنبال ارتقای کیفیت زندگی باشیم تا با اندیشه محله محوری محلات ایران هویت خود را بازیابند. وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: این پروژه ها از نظر اقتصادی نیز به شدت سودآور است چرا که افزایش منزلت اجتماعی ساکنان این مناطق جبران سود تراکم را می‌کند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار