شورای وزیران و وزیر خارجه عربستان سعودی به طور جداگانه با استقبال از تصمیم واشنگتن در لغو معافیتهای نفتی ایران، از دیگر کشورها هم خواستند تا به کمپین فشار علیه ایران بپیوندند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۲۰:۳۱ کد خبر : 39747

«ابراهیم العساف» وزیر خارجه سعودی با بیان حمایت کامل ریاض از اقدام جدید واشنگتن علیه تهران، آن را یک «گام ضروری» برای مقابله با ایران دانست.
او در گفت‌و‌گو با خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) با متهم کردن ایران به حمایت از تروریسم، مدعی شد که ایران از درآمد نفت برای بی ثباتی در منطقه بهره می‌برد و تصمیم ترامپ برای مقابله با سیاست‌های این کشور اتخاذ شده است.
عساف با تأکید بر تلاش عربستان سعودی در جهت ثبات بازار نفت و تأمین نیازهای آن، خواستار ادامه یافتن تلاش‌های بین‌المللی برای فشار به ایران شد.
شورای وزیران سعودی نیز در جلسه هفتگی خود با متهم کردن ایران به دخالت در امور کشورهای عربی و حمایت از تروریسم، خواستار ادامه یافتن فشارها به ایران شد.
در بیانیه شورای وزیران همچنین آمده است که این رژیم به سیاست کمک در راستای ثبات بازار نفت ادامه خواهد داد.
روز گذشته (دوشنبه) پس از اعلام تصمیم آمریکا مبنی بر لغو معافیتهای نفتی ایران، عربستان سعودی اولین کشوری بود با استقبال از این تصمیم، قول همکاری با آمریکا برای تثبیت بازار نفت را داد.خالد الفالح وزیر انرژی عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد این کشور پس از بیانیه اخیر دولت آمریکا راجع به لغو معافیت‌های تحریمی خرید نفت از ایران، وضعیت بازار را به طور کامل رصد می‌کند.عربستان اعلام کرده که پس از لغو معافیت تحریمی خرید نفت ایران از سوی آمریکا، با دیگر تولید کنندگان نفت همکاری خواهد کرد تا به طور کامل از میزان عرضه بازار اطمینان داشته باشد و وضعیت بازار عرضه نفت را به توازن برساند.
مایک پامپئو وزیر خارجه امریکا در کنفرانس خبری روز گذشته خود گفت که عربستان و امارات قول داده‌اند کمبود نفت در بازارهای جهانی به دلیل تحریم‌ نفتی ایران را جبران خواهند کرد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار