استانهای کردستان و آذربایجان غربی ، اواخر هفته جاری میزبان دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بودند و پروژه های درمانی و اقتصادی در این استانها افتتاح و یا کلنگ زنی شد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۰/۰۸ - ۱۲:۴۲ کد خبر : 3943
 دکتر ربیعی در سفر به استان کردستان که مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز وی را همراهی می کرد، در شهرستان های سنندج، بانه و سقز حضور یافت.
دکتر ربیعی در کارگروه اشتغال استان کردستان بر سرمایه گذاری بخش خصوصی در این استان به منظور رونق اشتغال تاکید کرد و گفت: سهم کردستان در تولید ناخالص ملی باید افزایش یابد. وی سپس ، سایت تصویربرداری بیمارستان تامین اجتماعی سنندج را با هزینه ۹ میلیارد تومان افتتاح کرد. این مجموعه شامل سونوگرافی، ام آر آی و ماموگرافی است.
در ادامه،دکتر ربیعی و دکتر نوربخش در سفر به بانه، از درمانگاه در حال احداث تامین اجتماعی این شهرستان نیز بازدید و بر تسریع و تکمیل آن برای خدمت رسانی به مردم منطقه تاکید کردند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شورای اداری بانه نیز شرکت کرد و گفت: توسعه تامین اجتماعی به سوی مناطق مرزی و کمتر برخوردار را دنبال می کنیم.
دکتر ربیعی در سفر به شهرستان سقز، کارخانه استحصال طلای قلقله این شهرستان را کلنگ زنی کرد و اظهار داشت: این معدن طلا با سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیارد ریال انجام می شود و برای ۳۵۰ نفر شغل ایجاد خواهد کرد.
معدن طلای سقز با سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی (شستا)  احداث می شود.
در ادامه سفر دکتر ربیعی و دکتر نوربخش به سقز، طرح توسعه بیمارستان تامین اجتماعی این شهرستان نیز کلنگ زنی شد. این پروژه در ۲ طبقه و ۳ هزار مترمربع و با اعتبار ۹۱ میلیارد ریال اجرا می شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این شهرستان گفت: تامین اجتماعی سرمایه بزرگ اجتماعی کشور است و از سال ۹۲ به بعد خدمات بزرگی توسط این سازمان به بیمه شدگان و بازنشستگان ارائه شده است.
وی با اشاره به اینکه قبل از سال ۹۲ سه مرکز درمانی تامین اجتماعی در کردستان وجود داشت، افزود: در طول چهار سال اخیرسه مرکز دیگر اضافه شده است.
همچنین، دکتر ربیعی و دکتر نوربخش پس از ترک استان کردستان، به شهرستان مهاباد رفتند و کلنگ بیمارستان تامین اجتماعی این شهرستان را به زمین زدند.
دکتر ربیعی در مراسم کلنگ زنی این پروژه گفت: طی ۴۰ سال در استان آذربایجان غربی ۳ مرکز درمانی تامین اجتماعی ساخته شده ولی در طول ۴ سال گذشته عملیات ساخت ۵ مرکز درمانی تامین اجتماعی آغاز شده است. به سوی ارتقای خدمات درمانی و توزیع عادلانه خدمات حرکت می کنیم.
گفتنی است، دکتر سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ابتدای سفرهای استانی این هفته، به کرمانشاه رفت و با استاندار این استان دیدار و گفتگو کرد.
دکتر نوربخش در این دیدار با اشاره به خدمات بیمه ای و درمانی تامین اجتماعی به مردم زلزله زده کرمانشاه تاکید کرد: در کنار مردم حادثه دیده این استان با تمام توان و امکانات ایستاده ایم.
مهندس بازوند استاندار کرمانشاه از سازمان تامین اجتماعی به دلیل بسیج امکانات و ارائه خدمات به مردم زلزله زده قدردانی کرد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار