سامانه تماس و پیام بیمه مرکزی با شماره ۲۳۴۲ رونمایی شد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۲۹ - ۱۴:۴۴ کد خبر : 3798

سامانه تماس و پیام بیمه مرکزی صبح امروز (چهارشنبه) با حضور عبدالناصر همتی رییس کل بیمه مرکزی رونمایی شد.

در این سامانه بیمه‌گذاران می‌توانند با شماره ٢٣٤٢ تماس بگیرند و امکان طرح موضوعات مرتبط با خسارت های بیمه ای، فروش بیمه نامه، کارگزاران و نمایندگان، پذیرش موسسات بیمه ای و سایر موارد را پیگیری کرده و پاسخ سوالات خود را از کارشناسان دریافت کنند.

تمامی مکالمات در این سامانه ثبت و ضبط می شود و قابل پیگیری است و ارایه گزارشات دوره ای سه و شش ماهه برای مدیران بیمه مرکزی امکان پذیر است.

عبدالناصر همتی در این مراسم هدف از راه اندازی این سامانه را حمایت از حقوق بیمه گذاران و بیمه شدگان و در راستای اجرای “حقوق شهروندی در نظام اداری” دانست و گفت: بیمه مرکزی در کنار وظایف نظارتی خود، همواره به دنبال بهره گیری از بستر های الکترونیکی نوین برای بهبود روند پاسخگویی ارائه خدمات و رسیدگی به شکایات بیمه گذاران بوده و به همین منظور امروز شماره ۴ رقمی ۲۳۴۲ تحت عنوان سامانه پاسخگویی بیمه مرکزی راه اندازی شد.

رییس کل بیمه مرکزی افزود: سال گذشته از سوی شبکه فروش صنعت بیمه، بیش از ۵۶ میلیون فقره بیمه نامه صادر شده و بیش از ۳۵ میلیون فقره خسارت از سوی شرکت های بیمه پرداخت شده و این آمار بیانگر بزرگتر شدن خانواده صنعت بیمه است.

وی افزود: با افزایش روزانه بیمه گذاران و بیمه شدگان و متعاقبا پاسخگویی به سوالات و شکایات آنها نیاز به یک سامانه جامع تر از تلفن گویا داشت تا بتوانیم با ارائه خدمات بهتر و سریع تر ضمن رعایت حقوق شهروندی آنها و بهبود مستمر نظام ارائه خدمت، تنوع بخشی به کانال های ارتباطی و افزایش رضایتمندی مردم، گامی موثر در گسترش فرهنگ بیمه و آگاهی مردم از خدمات بیمه برداریم.

رییس شورای عالی بیمه، صف انتظار هوشمند، نظرسنجی از تماس گیرنده، صندوق صوتی، پرسش و پاسخ با اعلام کدرهگیری را از ویژگی های مهم این سامانه دانست و گفت: امیدوارم این سامانه نیز در کنار سایر بسترهای الکترونیکی بیمه مرکزی همچون سامانه رسیدگی به شکایات بیمه گذاران، سنهاب، شکایت نمایندگان از شرکت های بیمه و استعلام بیمه نامه بتواند از دغدغه های بیمه ای مردم بکاهد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار