جلسه دبیران و داوران جشنواره عکس و کاریکاتور خودرونما روز سه شنبه ۲۸ آذرماه در دبیرخانه جشنواره برگزار شد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۲۹ - ۱۴:۰۲ کد خبر : 3794

مجتبی خشایارفرد؛ رییس جشنواره در این جلسه گفت: مهمترین هدف این جشنواره تلفیق و پیوند صنعت و هنر و آشتی صنعت با هنر است و اگر ارتباط بین صنعت و هنر برقرار شود، در مرحله بعد جریان اقتصاد هنر هم تقویت خواهد شد. 

خشایار فرد افزود: هنر و صنعت می توانند روابط متقابلی داشته باشند و تداوم این جشنواره می تواند تاثیرگذار باشد. جشنواره عکس و کاریکاتور خودرونما تلاش می کند که توجه صنایع خودروسازی را بیش از گذشته به اهمیت و ضرورت هنر در صنعت جلب کند و بی تردید هنرهای تجسمی می تواند خدمات موثری در صنعت از جمله صنعت خودرو داشته باشد. این جشنواره می تواند در زمینه خودرو فرهنگ سازی کند و این فرهنگ سازی به تداوم جشنواره بستگی دارد بنابراین تلاش می کنیم پس از این دوره جشنواره عکس و کاریکاتور خودرونما، برنامه ریزی دوره دوم جشنواره آغاز شود.

فریبا اباذری؛ دبیر جشنواره عکس و کاریکاتور خودرونما نیز در این جلسه گفت: در عنوان جشنواره، دوره نخستین استفاده نشده است، پس از برگزاری جشنواره در این دوره و انجام همه برنامه های اعلام شده در فراخوان، برای دوره بعدی جشنواره برنامه ریزی و تصمیم گیری قطعی انجام خواهد شد و امیدواریم بتوانیم با پایان جشنواره برای دوره آینده برنامه ریزی کنیم.

کامبیز درم بخش؛ عضو هیات انتخاب و داوری کاریکاتور این جشنواره در این جلسه گفت: در انتخاب و داوری آثار سعی می شود که آثاری انتخاب شود که دارای خلاقیت و ارزش هنری باشد و با اهداف جشنواره و جریانی که جشنواره دنبال می کند هماهنگ باشد.

مجتبی آقایی؛ داور بخش عکس این جشنواره گفت: جشنواره عکس و کاریکاتور خودرونما صرفا هنری نیست و جنبه کاربردی هم دارد و به دنبال فرهنگ سازی است. بنابراین سعی می شود آثاری که از نظر اعتبار هنری در درجه بالایی باشند و از نظر کاربردی هم موثر باشند، انتخاب شود.

بهرام عظیمی؛ داور رشته کاریکاتور جشنواره نیز گفت: ضرورت دارد در برگزاری جشنواره از الگوهای موفق استفاده شود و نگاه حرفه ای در بخش های مختلف جشنواره از نظر محتوا و اجرا دنبال شود. برگزارکنندگان و داوران این جشنواره حرفه ای هستند و تجربه های موفقی در جشنواره های هنری دارند.

مسعود زنده روح کرمانی؛ داور بخش عکس جشنواره با اشاره به فاصله هنر و صنعت گفت: متاسفانه بسیاری از صنعتگران از جمله صنایع خودروسازی نگاه و دغدغه فرهنگی لازم را ندارند و لازم است که با حرکت هایی فاصله صنعت و هنر کاهش یابد. زنده روح کرمانی با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی و تبلیغات برای جلب مشارکت هنرمندان در جشنواره عکس و کاریکاتور خودرونما گفت: شبکه های اجتماعی و رسانه های مجازی امکان و فرصت مناسبی برای اطلاع رسانی و ارتباط با هنرمندان است. لازم است که برای برگزاری جشنواره، چیدمان آثار و … برنامه ریزی شود تا نمایشگاهی متمایز و خلاقانه برگزار شود.

جاوید نیک پور؛ عضو هیات انتخاب و داوری بخش عکس جشنواره خودرونما نیز با تاکید بر استفاده از ظرفیت های شبکه های اجتماعی گفت: در بخش عکس می توان کارگاههایی را نیز با حضور عکاسانی که در زمینه عکاسی خودرو تجربه هایی دارند، برگزار کرد.

“هفته نامه خودرو امروز” با هدف ترغيب هنرمندان حرفه اي به توليد آثار هنري ارزشمند در حوزه خودرو، خلق آثاری با نگاه ويژه به نقش خودرو در زندگي و كشف استعداد هاي هنري جوان و ويژه در حوزه صنعت خودرو و حمل و نقل جشنواره خودرو نما را در دو شاخه عکس و کارتون برگزار می کند و علاقمندان برای شرکت در این جشنواره می توانند تا صبح نهم دی ماه امسال آثار خود را به سایت جشنواره به نشانی www.carsfestival.com ارسال کنند.

 

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار