نشست مقدماتی همکاری مرکز اسناد ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران و مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری در اداره کل اسناد و انتشارات بنیاد برگزار شد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۱۵:۲۳ کد خبر : 36698

به گزارش راه مردم ، نیما رجب‌لو مدیرکل مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری با حضور در مرکز اسناد ایثارگران پس از دیدار با رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران و برگزاری نشست مقدماتی همکاری‌های مشترک اسنادی از بخش‌های مختلف این مرکز بازدید کرد.
نریمانی در این نشست اظهار داشت: مرکز اسناد ایثارگران با همت و سعی مدیران و کارشناسان فرهنگی بنیاد در سراسر کشور هم‌اکنون یک «حافظه بزرگ دیجیتالی» بالغ بر ۱۲ میلیون برگ سند را فراروی پژوهشگران و مورخان کشور قرار داده است و این مرکز آماده همکاری و مشارکت با تمام سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی در راستای غنی‌سازی بانک اطلاعات اسنادی شهدا و ایثارگران، عرضه و انتشار اسناد شهدا و ایثارگران را دارد.
مدیرکل مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت‌های مرکز اسناد ریاست جمهوری گفت: مرکز پژوهش و اسناد از زیرمجموعه‌های معاونت ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور است و مدیریت «پژوهش و انتشار» و «اسناد» را در زیرمجموعه خود دارد.
وی افزود: در زمینه کتاب‌های سندی بیش از بیست عنوان که بعضی از آنها شامل چندین مجلد می‌شود، به عرصه فرهنگ و پژوهش کشور تقدیم کرده‌ایم که موضوعات آنان شامل جنگ‌های اول و دوم جهانی، احزاب سیاسی ایران، دولت شهید رجایی، مهاجرت داخلی در ایران، ایران و جنبش عدم تعهد به روایت اسناد از باندونگ تا تهران، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و حقانیت ایران در برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای، فداییان اسلام، شعله فروزان: اسنادی از جنبش جنگل و موضوعات تاریخی و مهم دیگر است.
رجب لو پس از بازدید از بخش‌های مختلف مرکز اسناد ایثارگران اظهار کرد: بی شک این مرکز بزرگترین گنجینه اسناد شهدا و ایثارگران در کشور است و امیدواریم با همکاری و مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران بتوانیم شاهد پیشرفت چشمگیری در حوزه‌های اسنادی مشترک و هم افزایی در انتشار و عرضه و انعقاد تفاهم‌نامه باشیم.
مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد نیز در پایان این نشست گفت: نگاه فراسازمانی، اتخاذ رویکرد علمی براساساستانداردهای جهانی و ارتباط دو سویه سازمان‌های متولی و سند پژوهشی علمی از مهمترین سیاست‌های مرکز اسناد ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران است که امیداریم با روحیه تعامل و مشارکت نهاد ریاست جمهوری در سال جاری شاهد تحقق آن باشیم.
انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار